Rozpoczęcie Praktyk w firmie Karl Knauer GmbH w Neuenstein

Przyszłość w Twoich rękach:

Nowi praktykanci w firmie Karl Knauer

Podczas gdy wiele firm narzeka na brak młodych talentów, na początku września, 17 młodych ludzi rozpoczęło praktyki szkolenie u specjalisty w zakresie opakowań - Karla Knauera. Czworo z nich rozpoczyna teraz swoją karierę w Neuenstein niedaleko Heilbronn.

 „Aktualnie mamy łącznie 27 praktykantów i studentów DHBW, przygotowujących się na 13 różnych stanowiskach do swojej kariery w branży opakowań”, cieszy się Markus Dilger, kierownik ds. personalnych Grupy Karl Knauer. „Szczególnie pozytywne jest to, że mogliśmy obsadzić przede wszystkim stanowiska typowe dla naszej branży, takie jak grafik komputerowy, technolog druku, technolog opakowań oraz operator maszyn i urządzeń, ponieważ chcemy wyjść naprzeciw zmianie pokoleniowej, angażując młodych ludzi”.

Wiele możliwości dla praktykantów już na wstępie
Aby zainteresować absolwentów branżą opakowań, ekspert w zakresie opakowań, wyróżniony m. in. jako firma szkoleniowa roku, oferuje uczniom – na przykład we współpracy z zespołem szkół Neuenstein – możliwość zapoznania się z różnymi stanowiskami pracy bezpośrednio na miejscu w ramach praktyk, pracy wakacyjnej lub podczas dni otwartych. Ponadto, stażyści Karl Knauer organizują lekcje dotyczące tematu opakowań lub realizują wspólnie z uczniami mniejsze projekty. „Nie chodzi nam jedynie o obsadzenie wolnych stanowisk praktykantami, ale o to aby młodzi ludzie znaleźli pracę, która odpowiada ich oczekiwaniom i w której w optymalny sposób mogą się wykazać swoimi atutami oraz talentem. Jest to konieczne do tego, by czuli się u nas dobrze i z sukcesem ukończyli swoją praktykę”, mówi Markus Dilger. Urzeczywistnienie tych wyliczeń i zaangażowania na rzecz uczniów widać na przykładzie Helmuta Feuchnera. W ubiegłym roku zakończył kształcenie jako technolog mediów w Neuenstein z najlepszym wynikiem w Landzie i został nagrodzony przez Izbę Przemysłowo-Handlową Baden-Württemberg za wspaniałe osiągnięcia.

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o możliwości odbycia praktyk w firmie Karl Knauer lub ubiegać się o przyjęcie na praktykę na danym stanowisku, znajdą wszystkie potrzebne informacje na naszej stronie internetowej. Aplikacje na rok 2019 są już możliwe.