Potrójne odznaczenie

Firma Karl Knauer wielokrotnie wyróżniona podczas konkursu PSI Sustainability Awards

Trzy z renomowanych nagród w dziedzinie zrównoważonego rozwoju międzynarodowej sieci branży produktów reklamowych i promocyjnych „PSI” trafią w 2018 roku do firmy Karl Knauer KG. Eksperci w zakresie opakowań i materiałów reklamowych z Biberach / Baden wygrywają w kategoriach Economic Excellence oraz Environmental Excellence, a także zostali zwycięzcą całego konkursu, uzyskując tytuł „Sustainable Company of the Year”.

Po raz pierwszy w historii PSI Sustainability Awards, prestiżowa nagroda w dziedzinie zrównoważonego rozwoju „Zrównoważona Firma Roku” w branży międzynarodowych produktów reklamowych i promocyjnych zostanie przyznana firmie po raz drugi. Jury chwali kombinację społecznych, ekonomicznych oraz ekologicznych osiągnięć firmy Karl Knauer: Zrównoważona Firma Roku 2018 zaprezentowała się wzorowo w trzech filarach zrównoważonego rozwoju: ekonomii, ekologii i kwestiach społecznych, oraz na poziomie udokumentowanej wydajności, stąd taki werdykt jury. „Aktualne certyfikaty i audyty w zakresie zarządzania klimatem i środowiskiem, odpowiedzialne wykorzystanie zasobów, a także obszerna dokumentacja prawdziwej ofensywy jakości są świadectwem firmy prezentującej wysoki poziom ekologicznej i przedsiębiorczej polityki środowiskowej”, tak brzmiało uzasadnienie werdyktu. Ponadto, doceniono zaangażowanie społeczne tradycyjnej firmy z Biberach, która od lat wraz z ośrodkiem opieki dziennej „Fliegerkiste” i Fundacją Karla Knauera angażuje się w regionie w kwestię lepszego pogodzenia pracy z życiem rodzinnym.

Liga Zrównoważonego Rozwoju europejskiego przemysłu artykułów reklamowych i promocyjnych pod kierownictwem Stefana Schulze-Hausmanna, inicjatora oraz mózgu Niemieckiej Nagrody Zrównoważonego Rozwoju, podkreśliła w ramach wydarzenia, iż aktualnie względem warunków wyjściowych rozwijają się bardziej przejrzyste profile zrównoważonego rozwoju gospodarczych łańcuchów dostaw. Zwycięzca nagrody jest szczególnie dobrze nastawiony na ten rozwój.

„Oczywiście jesteśmy bardzo dumni z tego, iż nasze poczucie odpowiedzialności oraz zaangażowanie w sprawy człowieka, środowiska oraz natury są dostrzegane”, mówi Richard Kammerer, wspólnik zarządzający w firmie Karl Knauer. „We wszystkim co robimy, jako firma zajmująca się opakowaniami, środkami reklamy, opakowaniami prezentów i budowy maszyn, uważamy, że naszym zobowiązaniem jest zwiększenie wydajności procesów przy równoczesnej ochronie zasobów oraz minimalizacji emisji.”

Dla znawców branży, deszcz nagród dla firmy Karl Knauer nie powinien być zaskoczeniem, gdyż szwarcwaldzkie przedsiębiorstwo otrzymało w Konkursie w roku 2018 nominacje w pięciu kategoriach (Economic Excellence, Environmental Excellence, Social Excellence, Environment Initiative oraz Social Initiative).