Ponowny zdobywca wyróżnienia

Karl Knauer KG wyróżniony nagrodą German Design Award 2018

Firma Karl Knauer KG została odznaczona wraz ze swoim partnerem INURU GmbH nagrodą German Design Award 2018 w kategorii „Excellent Communications Design“. Premiowanym produktem jest etykieta dla marki Coca-Cola. Etykieta świeci się dzięki diodom drukowanym OLED. Ta innowacyjna technologia została zaprojektowana i opatentowana przez INURU. Karl Knauer KG, ze swoim 10-letnim know-how w kwestiach smart packaging, projektuje wraz z INURU różne produkty i wspiera ekskluzywny zbyt tej przyszłościowej innowacji firmy INURU.

„HiLight – drukowane OLED“ – Przyszłość opakowań
Etykiety i opakowania z drukowanymi OLED są dodatkami, które potrzebują opakowania przyszłości. Drukowane, elastyczne i organiczne diody świecące umożliwiają wyjątkową inscenizację marki w POS i tym samym stanowią następną rewolucję techniczną w Smart Packaging. O grubości kilku nanometrów, samoświecące i powierzchniowe: OLED drukowane składają się półprzewodników organicznych. Można je stosować nawet na bardzo pofałdowanych powierzchniach i dlatego bardzo tanie w produkcji. Dzięki samowystarczalności energetycznej OLED błyszczą przez kilka tygodni dzięki wbudowanym, nadrukowanym bateriom lub elementom fotowoltaicznym.
Dzięki tej nowej technologii w przyszłości będzie można wyposażyć opakowania, reklamówki i materiały POS w animowane obrazki, loga i teksty. Aktywacja efektu świetlnego będzie miała miejsce w przyszłości nawet bezdotykowo: Klient zbliża się do regału i opakowanie zaczyna samo się świecić.

OLED: Zielona rewolucja
Pomimo swojej wydajności technicznej diody OLED są w pełni trwałe, gdyż można je bez problemu poddać recyklingowi i utylizacji zgodnej z wymaganiami prawnymi.
Etykieta dla Coca-Coli jest prototypem, której efekt świetlny można aktywować za pomocą przycisku Play: Logo Coca-Cola się zapala i jest widoczne nawet w ciągu dnia w bardzo jasnym otoczeniu.

Next step: Reklamówki z drukowanymi OLED
Następna rewolucja jest już w planie: Za kilka lat technologia OLED będzie drukowana na cienkim papierze działającym jako ekran i odgrywającym widea. Inscenizacja marki w POS umożliwia ten wielki kreatywny potencjał.

German Design Award
German Design Award wyróżnia od wielu lat innowacyjne produkty i projekty, ich producentów i projektodawców, które wyznaczają drogę na przyszłość w niemieckim i międzynarodowym światku projektanckim. Gwarantowane jest to przez międzynarodowe jury złożone przez wybitne osobistości. German Design Award odkrywa i prezentuje wyjątkowe trendy projektanckie: jest to konkurs, który pomaga w rozwoju przemysłu projektanckiego.