Nowy wymiar przyciągania spojrzeń

Karl Knauer wyróżniony na Berliner Type Awards

Cenne wyróżnienie za świecącą okładkę magazynu: Specjaliści w dziedzinie opakowań Karl Knauer oraz buch exklusiv zostali wyróżnieni pożądanym dyplomem podczas Berliner Type Award 2019. Nagrodę otrzymali w Berlinie za zachwycający projekt i innowacyjne wykonanie świecącej okładki ekskluzywnego magazynu „Circle Porsche 918 Spyder”. 

Tym, co wprawiło w zachwyt wybitnych jurorów, był magiczny, olśniewający efekt nieskończoności i niezwykłej głębi, uruchamiany poprzez naciśnięcie przycisku start na okładce. Uzyskanie tego spektakularnego efektu nie byłoby możliwe, gdyby nie technologia HiLight – smart LEDs®, opracowana przez firmę Karl Knauer.  „Dzięki tej technologii możemy wkomponować światło w każdy rodzaj opakowania z papieru, kartonu czy tektury falistej, uzyskując płaski, estetyczny i funkcjonalny efekt.  W ten sposób wkraczamy, a wraz z nami nasi klienci i ich marki, w nowy wymiar umiejscowienia produktów w punktach sprzedaży. Dzięki temu mogą oni odnotować duży rozwój marketingowy. Coraz więcej menedżerów ds. marketingu dostrzega, jak duży potencjał dla wzmocnienia pozycji rynkowej mają opakowania ze zintegrowanym światłem”, wyjaśnia Martin Glatz, dyrektor sprzedaży, marketingu, badań i rozwoju w Karl Knauer KG.

Innowacje, którym zawdzięczamy wysokie wyniki sprzedażowe

Trzecie wydanie magazynu Porsche 918 Spyder Circle zostało zrealizowane w Stuttgarcie przez firmę Karl Knauer KG we współpracy z firmą buch exklusiv GmbH na zlecenie agencji ECD GmbH & Co KG oraz agencji podróżniczo-eventowej Pure Travels GmbH. Po aktywowaniu, na tytule pojawia się magiczny efekt „infinity” i zaczyna on intensywnie świecić barwą acid green oraz wywołuje nieskończony efekt lustrzanego odbicia, co sprawia, że osoba patrząca wpatruje się w niego jak oczarowana. Możliwość uzyskania optycznego efektu głębi na niezwykle płaskiej powierzchni kreacyjnej – okładka ma grubość tylko 6 mm – można uznać za interesujący impuls dla wielu zastosowań w punktach sprzedaży lub na targach: „Instalacje świetlne zaczynają odgrywać coraz większą rolę w branży opakowań oraz w punktach sprzedaży. Wszędzie tam, gdzie nasi klienci chcą osiągnąć wyjątkowy efekt zaskoczenia oraz podkreślić wyjątkowość swoich produktów, elementy świetlne oferują nowe, kreatywne możliwości.  Po wielu różnych projektach opakowań po raz pierwszy mogliśmy zaprezentować naszą specjalistyczną wiedzę na okładce magazynu. Tym samym jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza praca od razu została zauważona i doceniona”, mówi Jürgen Knapps, Key Account Manager w Karl Knauer.

51. Berliner Type Award

Berliner Type Award od 51 lat ocenia wybitne osiągnięcia w projektowaniu, tworzeniu i realizacji produktów drukarskich w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wydarzenie, podczas którego szczególną uwagę kładzie się na udane połączenia kreatywności i adekwatności, uchodzi w branży marketingowej za ważny wskaźnik innowacyjności.