Karl Knauer zdobywa złoto dzięki opakowaniu składanemu dla Bauerfeind

European Carton Excellence Award 2020

Na pierwszy rzut oka nie widać nawet, jak bardzo wyrafinowana jest konstrukcja opakowania do serii sportowych skarpet kompresyjnych marki Bauerfeind. Ale osoby, które znają się na temacie – jak członkowie jury branżowego European Carton Excellence Award 2020 – natychmiast się nim zachwycą: „To wyjątkowe opakowanie jest arcydziełem wzornictwa”.

To inteligentnie zaprojektowane opakowanie nie tylko dobrze wygląda w punkcie sprzedaży, ale także umożliwia minimalne wykorzystanie materiałów, a zarazem maksymalizację atrakcyjności zarówno dla konsumenta, jak i właściciela marki. W komplecie ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed kradzieżą opakowanie umożliwia bezpośredni dostęp do zawartości bez konieczności otwierania go. Mimo swojej złożoności opakowanie jest wygodne i umożliwia intuicyjne otwarcie” – tak jury uzasadnia przyznanie nagrody zespołowi ze Szwarcwaldu. „Od zawsze naszą ambicją jest tworzenie opakowań, które przekonają do siebie wszystkich – producentów, sprzedawców i klientów” – wyjaśnia Rita Schätzle, odpowiedzialna za projekt w firmie Karl Knauer KG. „Dlatego bardzo nas cieszy, że nasze rozwiązanie dla firmy Bauerfeind zdobywa uznanie nie tylko na rynku, ale także w międzynarodowych konkursach. 

Jeszcze ważniejszy dla tego innowacyjnego przedsiębiorstwa zatrudniającego 800 pracowników w Niemczech i w Polsce jest jednak fakt, że po raz kolejny udowodniono, że opakowania kartonowe spełniają najwyższe wymagania i stanowią prawdziwą, zrównoważoną alternatywę dla tworzyw sztucznych. Zastępowanie plastiku zyskuje bowiem na znaczeniu w coraz to nowych obszarach i otwiera nowe rynki.