Karl Knauer KG przejmuje większość udziałów w HEPACK druck+verpackung GmbH

// Karl Knauer KG przejmuje pakiet większościowy w HEPACK GmbH

// Udana strategia wzrostu wymogła poszerzenie zdolności produkcyjnych

// HEPACK jest specjalistą w zakresie opakowań do żywności

Firma Karl Knauer KG, producent opakowań z Biberach w Badenii, wykupił dnia 03.07.2017 r. firmę HEPACK druck+verpackung GmbH z Neuensteinu koło Heilbronn. Posiadając 75% procent udziałów firmy Karl Knauer KG będzie właścicielem pakietu większościowego, pozostałe 25% zachowa w dalszym ciągu Peter Heim, dyrektor HEPACK GmbH. Dalszymi członkami zarządu w HEPACK zostali Richard Kammerer, Stefanie Wieckenberg i Joachim Würz. Obydwie firmy są ekspertami w zakresie opakowań i są bardzo zadowolone z przebiegu przeprowadzonych po przyjacielsku negocjacji. Planuje się w dalszym ciągu zatrudniać wszystkich dotychczasowych pracowników firmy HEPACK.

Zysk dla wszystkich
W ramach własnej strategii wzrostu grupa Karl Knauer może dzięki temu zakupowi od zaraz znacznie poszerzyć własne zdolności produkcyjne i rozbudować zakres opakowań do żywności: Firma HEPACK zatrudnia około 100 pracowników i posiada bardzo nowoczesny park maszynowy oraz długoletnie doświadczenie w pakowaniu żywności, słodyczy i artykułów higienicznych. Dzięki temu Karl Knauer KG spełnia wymagania własnego wzrostu i skutecznie się powiększa do trzech siedzib: w Biberach (Badenia), Pniewach i Neuensteinie koło Heilbronn. Grupa Karl Knauer zatrudnia teraz ogółem ponad 700 pracowników.
Planuje się w dalszym ciągu zatrudniać wszystkich dotychczasowych pracowników firmy HEPACK. Nie planuje się na razie zmiany nazwy firmy.

Richard Kammerer, udziałowiec zarządzający firmą i rzecznik zarządu Karl Knauer KG, cieszy się z udanego przejęcia:

„HEPACK to firma niezwykle szczupła, która produkuje opakowania do żywności o najwyższej jakości i po bardzo konkurencyjnej cenie. Firma Karl Knauer KG reprezentowana jest we wszystkich pozostałych branżach z szerokim portfelem produktów i od lat udowadnia swoją siłę innowacji – to oznacza doskonałe warunki do udanej wspólnej przyszłości!“

Stefanie Wieckenberg, będąca udziałowcem zarządzającym firmą Karl Knauer KG, uzupełnia:

„Jeszcze przed kilkoma miesiącami byliśmy konkurentami na rynku obleganym przez konkurentów. Teraz możemy powiązać nasze kompetencje i wspólnie spoglądać na udaną przyszłość!“

„Zakup firmy umożliwia powstanie cennego efektu synergii z pozytywnym wpływem na klientów i dostawców.“

Informacje o HEPACK druck+verpackung GmbH
HEPACK druck+verpackung GmbH, to firma rodzinna założona w roku 1981. „Expert in food packaging“, takie jest roszczenie firmy, która pakuje żywność w 90% oraz słodycze i artykuły higieniczne. Firma zatrudnia obecnie 100 pracowników w siedzibie w Neuensteinie koło Heilbronn.

Informacje o firmie Karl Knauer KG
Główna kompetencja firmy Karl Knauer KG leży w zakresie opakowań, materiałów reklamowych i opakowań na prezenty z kartonu, papy i papieru. Gdy chodzi o packaging, dzięki swojemu niezwykle szerokiemu programowi usług i produkcji, firma zaliczana jest do wiodących oferentów w dziale pudełek składanych. Klienci z całej Europy z branży artykułów markowych i usług serwisowych odnoszą korzyści z różnorodności kompetencji naszej firmy oraz z jakości naszych produktów.

W dialogu z klientem firma projektuje konstrukcje spełniające wszystkie ich wymagania – od ochrony, poprzez bezpieczeństwo, aż po atrakcyjną prezentację w punkcie sprzedaży. Na ośmiu polach kompetencji branżowych Karl Knauer oferuje specjalistyczne programy z najnowszymi technologiami opakunkowymi: są to kosmetyki/pielęgnacja, farmacja/zdrowie, środowisko/natura, żywność/rolnictwo, piwo/napoje, dom/przemysł, karty blistrowe oraz budowa maszyn. Poza tym mają miejsce intensywne badania nad innowacjami mogącymi zaspokoić wymagania opakowań w przyszłości. Chodzi o obszary smart packaging, convenience, bezpieczeństwo produkcji, zabezpieczenia przed fałszerstwami, technologie uszlachetniania wzgl. skuteczność i trwałość.