Tak wysyła się dzisiaj prezenty

Opakowania prezentowe 2019/20

Punktualnie z początkiem drugiej połowy roku w wielu branżach rozpoczyna się odliczanie do okresu świątecznego. Również Karl Knauer KG, jeden z największych niemieckich oferentów opakowań prezentowych, przedstawia już teraz aktualną ofertę pudełek składanych, toreb na wino, koszy, skrzyń, artykułów dekoracyjnych i kartonowych elementów wystawowych, prezentując najnowsze trendy w zakresie pakowania prezentów w postaci wina.

Każdy segment rynkowy ma bardzo szczególne potrzeby, które należy uwzględnić w przypadku aktywności w tej branży. Zasada ta oczywiście dotyczy również branży handlu profesjonalnymi akcesoriami winiarskimi oraz branży handlu napojami, w przypadku której opakowania powinny być nie tylko efektowne wizualnie, lecz również zapewniać ochronę i stabilność. Karl Knauer jako specjalista do spraw opakowań od dziesiątek lat współpracuje ściśle z branżą i zna potrzeby handlu, również konsumentów. Spojrzenie na aktualny program opakowań prezentowych szwarcwaldzkiego dostawcy udowadnia, że jest w stanie zaspokoić każdy gust w zakresie kształtu i projektu opakowania. W wyborze oferowanych przez firmę nowości możliwe jest rozpoznanie trzech głównych trendów:

Trend 1

Naturalność: Atutem jest zrównoważony rozwój
Seria „PURE line” od Karl Knauer zakłada, że w tym roku oczekuje się na błysk w oku obdarowanego bardziej niż na połysk opakowania. Podobnie jak w ostatnim sezonie, główną rolę we wzornictwie opakowań prezentowych pełni temat zrównoważonego rozwoju. W warunkach poparcia dla ruchu Fridays-for-Future świadomość ochrony środowiska objęła wszelkie warstwy społeczne i wszystkie dziedziny życia. Seria „PURE line” odwołuje się właśnie do aktualnej problematyki społecznej. Opakowanie, zredukowane do koniecznego minimum, przekazuje istotne treści w ponadczasowej stylistyce i naturalnej bądź czarnej barwie. Opakowanie wykonane w 100% z kartonu, przyjazne dla środowiska, zaskakuje naturalnym wyglądem i wrażeniami dotykowymi.  Dla zainteresowanych możliwe jest umieszczenie indywidualnego, tłoczonego wzoru, który stanowi kontrast wobec naturalnego kartonu i jest nowoczesnym akcentem reklamowym. Odpowiedzią firmy Karl Knauer na zwiększony popyt na naturalne produkty jest rozszerzenie serii „PURE line”. Stąd też w obecnym sezonie dostępne są kartony prezentowe na sześć butelek, kartony z funkcją noszenia, torby, kasety prezentowe i kosze prezentowe.

Trend 2

Kompozycja: Subtelna symbolika rysunku.
Również w tym roku jedną z przewodnich myśli jest „mniej znaczy więcej”. Powierzchnie pudełek i toreb wypełniają więc filigranowe, wymyślne rysunki. Całoroczny motyw „Ulubione wino” lub nastrojowy motyw „Zimowy”, z gałązkami sosny, czerwonymi jagodami i delikatnymi płatami śniegu. który przywołuje nastrój świąt – rysunki pozostawiają wiele wolnej powierzchni naturalnego kartonu, podkreślając naturalny charakter „Look & Feel”. Oba warianty dostępne są jako karton prezentowy na 2 lub 3 butelki wina i uzupełniają ulubione, klasyczne motywy winiarskie, pozostające w ofercie.
Kolory naturalne i kolory ziemi jednoznacznie nadają w tym roku niepowtarzalny klimat: zarówno w motywie kartonu „PURE” w brązie i czerni, tonacji szarości, antracytu i brązu serii Struktura VITA, motywie kartonu „Vinothek”, utrzymanego w barwie terakoty lub zupełnie nowym motywie dwuwarstwowego stojaka „Rustikal” utrzymanego w imitacji naturalnego drewna, zapewniającego miejsce na prezentację około 100 butelek – naturalny klimat pełni przewodnią rolę w całym asortymencie.

Trend 3

Niezwykły zapach Świąteczna rozkosz dla wszystkich zmysłów. 
Oczywiście istnieje znaczna grupa odbiorców, którzy szukają szczególnie bogatych i urozmaiconych pomysłów na opakowania, w szczególności na prezenty gwiazdkowe. Stąd nie słabnie popyt na opakowania uszlachetniane folią złotą i srebrną, kartony o ciekawej strukturze, jak np. z serii Struktura VITA, dostępne od sezonu 2019/2020 w nowym wariancie barwnym „Antracyt”. Jako szczególnie szlachetną nowość Karl Knauer prezentuje w aktualnym asortymencie karton „Zapach sosny”, zadrukowany na całej powierzchni, zdobiony złotymi gwiazdkami. Karton ten pachnie cudownie świeżą sosną, gdy obdarowany przesunie palcami po nadrukowanych gałązkach. Eksperci do spraw opakowań są pewni, że karton ten stanie się jednym z przebojów w wyborze opakowań na prezenty gwiazdkowe w tym roku.