Zamknij

Dopasowana inwestycja

Wprowadzenie nowej wykrawarki, od lewej do prawej

Niezwykle wydajny dział wykrawania firmy Karl Knauer

 

Perfekcyjne produkty i rozwiązania, ale również perfekcyjne procesy – oto cel wyznaczony przez firmę Karl Knauer, specjalistę w dziedzinie opakowań. Tylko w ten sposób można spełnić wysokie wymagania klientów ze Szwarcwaldu w zakresie wydajności, efektywności i zrównoważonego rozwoju. Dzięki uruchomieniu nowej wykrawarki Bobst MASTERCUT 106 PER 3.0 zakład w Biberach zbliżył się jeszcze bardziej do osiągnięcia tego celu. 

Drugi etap rozbudowy zakończony sukcesem 

„Zasadniczo to, co dotyczy wykrawania, odnosi się również do naszej strategii procesowej: usuwamy wszystko, co nie jest absolutnie konieczne do zwiększenia wartości dodanej produktów, i w ten sposób zbliżamy się do osiągnięcia perfekcyjnego, zgrabnego efektu końcowego” – wyjaśnia Michael Deronja, dyrektor zarządzający firmy Karl Knauer KG. W kontekście „całościowej strategii wykrawania” firmy Karl Knauer oznacza to inwestycję w nową generację maszyn do 2023 roku i zmniejszenie liczby urządzeń z pięciu do czterech. Po zakończeniu przebudowy działu wykrawania wydajność, czyli produkcja arkuszy, wzrośnie o 20 procent, będą dostępne także dwie najnowocześniejsze maszyny obsługujące formaty 3b i 6.  „Już w 2019 roku, na pierwszym etapie rozbudowy, wymieniliśmy główną maszynę działu wykrawania na nową wykrawarkę firmy Bobst typu EXPERTCUT 145 PER, a teraz w drugiej fazie modernizacji z powodzeniem wdrożyliśmy i uruchomiliśmy kolejną nową maszynę – Bobst MASTERCUT 106 PER 3.0. Do 2023 roku jako ostatni etap planu rozbudowy zostanie wdrożona trzecia nowa wykrawarka”. 

Większa wydajność dzięki dużej szybkości i krótkim czasom przezbrajania 

To, co w teorii brzmi prosto, od zawsze wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi, logistycznymi i kadrowymi. Druga nowa maszyna dla działu wykrawania waży mniej więcej o połowę mniej od maszyny „EXPERTCUT 145” zakupionej w 2019 roku, ale i tak jej waga to imponujące 32 tony. Zainstalowanie i zamontowanie nowej maszyny trwało około pięć tygodni i wymagało od zespołów firm Karl Knauer i Bobst najwyższej koncentracji. Po zakończeniu montażu i udanej fazie testowej nowy zawodnik wagi ciężkiej w firmie Karl Knauer może teraz osiągać przełomowe parametry wydajnościowe. Według firmy i producenta maszyna MASTERCUT 106 PER 3.0 osiągająca prędkość 11 000 arkuszy na godzinę wyznacza nowy standard w branży opakowań, nie tylko pod względem wydajności, ale również opłacalności. Jednocześnie oferuje innowacyjne funkcje, które znacznie upraszczają konfigurację, obsługę, precyzję i niezawodność. Aby zespół wykrawania firmy Karl Knauer mógł wykorzystać wszystkie funkcje i opcje, konieczne było intensywne szkolenie pracowników, które odbywało się równolegle z montażem i uruchomieniem maszyny.

Napięty harmonogram eksploatacji i dalszej przebudowy  

Oprócz zapoznania i przeszkolenia zespołu w dziale wykrawania, we współpracy z firmą Bobst opracowano również scenariusz przyszłego przezbrajania. Jest to konieczne, aby móc osiągnąć zoptymalizowany, znacznie skrócony czas przezbrajania nowej maszyny. A jest to ważne, ponieważ jak wszędzie: czas to pieniądz i rzadko kiedy jest go za dużo. Również w firmie Karl Knauer KG dzień mógłby mieć więcej godzin. Po rozpoczęciu stabilnej produkcji za pomocą MASTERCUT 106 PER 3.0 w lipcu 2021 roku zacznie się demontaż poprzedniej maszyny, która nie będzie już potrzebna. A potem rozpoczną się przygotowania do ostatniej fazy przebudowy. Do 2023 roku w zakładzie w Biberach zostanie zainstalowana trzecia nowa maszyna, która umożliwi produkcję zarówno w dużych, jak i w małych nakładach na ekonomicznych warunkach w Niemczech. 

[Translate to Polnisch:] Einweihung der neuen Stanzmaschine, v. l. n. r.: Dirk Corsten (Geschäftsführer Bobst Meerbusch GmbH), Gerhard Kammerer (Leiter Produktion und Logistik, Karl Knauer KG), Hans Dreistein (Verkauf Bobst Meerbusch GmbH), Stefanie Wieckenberg (Geschäftsführerin Karl Knauer KG), Sebastian Raedler (Leiter Stanzen, Karl Knauer KG)
Maszyna do wykrawania inauguracji 1
jpg (2 MB)
[Translate to Polnisch:] Übergabe des Glückwunsch-Schildes der Firma Bobst, v. l. n. r.: Dirk Corsten (Geschäftsführer Bobst Meerbusch GmbH), Gerhard Kammerer (Leiter Produktion und Logistik, Karl Knauer KG), Hans Dreistein (Verkauf Bobst Meerbusch GmbH), Stefanie Wieckenberg (Geschäftsführerin Karl Knauer KG)
Maszyna do wykrawania inauguracji 2
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy