Zamknij

GSK Consumer Healthcare i Karl Knauer zdobywają nagrodę Deutscher Verpackungspreis 2021

Opakowanie na szczoteczkę do zębów z okienkiem wolnym od plastiku

Wolne od plastiku opakowanie na szczoteczkę do zębów dla Dr.BEST i Aquafresh wyróżnione nagrodą

 

Nowe, pozbawione tworzyw sztucznych opakowanie typu blister z włókien odnawialnych, które specjalista w dziedzinie opakowań Karl Knauer zrealizował dla szczoteczek do zębów marki Dr.BEST i Aquafresh, pokazuje, jak zrównoważona, skuteczna promocyjnie i przede wszystkim wolna od plastiku będzie przyszłość na naszych półkach z kosmetykami i półkach drogerii. Co więcej, ma to decydującą zaletę nie tylko dla firm, ale również dla konsumentów: opakowanie może usuwane w całości, bez segregacji, razem w odpadami papierowymi. Właśnie za to firma ze Szwarcwaldu wraz z GlaxoSmithKline i M+C Schiffer otrzymała renomowaną nagrodę Deutscher Verpackungspreis 2021.

100% zrównoważonego rozwoju, 0% tworzyw sztucznych

Od teraz znana z reklam elastyczna główka szczoteczki do zębów Dr.BEST jest prezentowana za innowacyjnym okienkiem ze zrównoważonych włókien celulozowych. Nie jest już szczelnie opakowana w osłonę z tworzywa sztucznego, jak to zwykle bywa w tym segmencie. Działający na całym świecie koncern GlaxoSmithKline, do którego należy zarówno międzynarodowa marka produktów do higieny jamy ustnej Aquafresh, jak i niemiecka, siostrzana marka Dr.BEST, spełnia w ten sposób wymagania klientów dotyczące opakowań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, ustanawiając przy okazji nowy standard na rynku szczoteczek do zębów. Dzięki zmianie opakowań szczoteczek do zębów na kartonowe opakowania blistrowe grupa firm ma zaoszczędzić ponad 325 ton plastiku rocznie. Opakowania są całkowicie wolne od plastiku i wykonane ze zrównoważonych materiałów pochodzących z recyklingu. Karta blistrowa i osłona blistra są nawet wykonane z tektury z certyfikatem FSC® (FSC®-Mix, FSC® C005891). Jako jedno z pierwszych opakowań popularnych szczoteczek do zębów może być w całości wyrzucone do kosza na papier i przekazane do cyklu recyklingu bez konieczności wcześniejszego uciążliwego rozdzielania na poszczególne części.
„Oczywiście bardzo cieszymy się z nagrody przyznanej przez instytut Deutsches Verpackungsinstitut oraz z tego, że jury doceniło to innowacyjne opakowanie na szczoteczkę do zębów. Motywuje to nas do dalszej pracy i dążenia do oferowania naszym klientom inteligentnych rozwiązań opakowaniowych wolnych od plastiku, które przyczyniają się do budowy pozytywnego wizerunku marki i produktu” – wyjaśnia Martin Glatz, kierownik ds. sprzedaży, marketingu, badań i rozwoju w firmie Karl Knauer.

Dodatkowo na krótkiej liście propozycji do European Carton Excellence Award

W najważniejszym europejskim konkursie opakowań kartonowych zrównoważone opakowanie na szczoteczkę do zębów wyprzedziło większość z prawie 100 zgłoszonych produktów i zostało umieszczone przez ekspertów na krótkiej liście propozycji, które zostaną poddane publicznemu głosowaniu. Do końca sierpnia można głosować na swojego faworyta na stronie Stowarzyszenia Pro Carton. Zdobywcy prestiżowych nagród zostaną uhonorowani na początku września, podobnie jak w zeszłym roku, podczas gali online.

Do głosowania: https://voting.procarton.com/en/ecea/

Logo Short listed European Carton Excellence Award 2021
Logo Short listed European Carton Excellence Award 2021
jpg (117 KB)
Gewinner-Logo Deutscher Verpackungspreis 2021
Logo zwycięzcy DVP 2021
jpg (175 KB)
Wolne od plastiku opakowanie blistrowe na bazie włókien odnawialnych
Wolne od plastiku opakowanie blistrowe na bazie włókien odnawialnych
jpg (532 KB)
Opakowanie na szczoteczkę do zębów z okienkiem wolnym od plastiku
Opakowanie na szczoteczkę do zębów z okienkiem wolnym od plastiku
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy