Zamknij

Jubileusz 10-lecia Fliegerkiste

Urodzinowe ciasto na rozpoczęcie tygodnia jubileuszowego

Czas mija niczym mgnienie oka


HYDRO Systems KG, Karl Knauer KG oraz gmina Biberach wspólnie wspominają dziesięć wspaniałych lat przedszkola Fliegerkiste. Pięć lat temu jubileusz świętowaliśmy w dużym gronie, ze wszystkimi dziećmi i ich rodzinami – w tym roku niestety nie było to jednak możliwe. Przedszkole zorganizowało jednak ciekawy tydzień urodzinowy pełen różnych atrakcji dla dzieci, by w ten sposób uczcić okrągły jubileusz.

Urodzinowy tydzień rozpoczął się w miniony poniedziałek uroczystym śniadaniem z teatrzykiem kukiełkowym. Dużą niespodzianką dla dzieci były samodzielnie upieczone drożdżowe zające, w sam raz na zbliżające się święta Wielkanocy. Podczas zajęć z prac ręcznych dzieci mogły zostawić odciski swoich stóp. Zamieniono je następnie w małe bobry, które zawieszono na pamiątkę przy wejściu do przedszkola. Urodzinowy tydzień obfitował także w gry zręcznościowe dla starszaków; w tym samym czasie maluchy jako „poszukiwacze złota” wybrały się na poszukiwanie skarbu. Tydzień zakończyły dalsze zajęcia z prac ręcznych oraz wizyta „Czarodzieja Fidibusa”.

„Doskonale pamiętam początki przedszkola. To niesamowite, jak szybko minęło te dziesięć lat – jak z bicza strzelił! Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za wsparcie, zaufanie oraz wspaniały czas” tak Edeltraud Seiler, dyrektorka przedszkola Fliegerkiste, wspomina minione dziesięć lat.

W imieniu trzech wspólników głos zabrała Stefanie Wieckenberg, prezes Karl Knauer KG: „Jesteśmy dumni z tego projektu. Jesteśmy odpowiedzialni za ludzi, którzy u nas pracują i za region. Ważne jest dla nas bowiem, byśmy w ramach wszystkich naszych działań w przedsiębiorstwie stawiali na ciągłość i nieustanny rozwój, a także na kreatywność, zaangażowanie społeczne i współpracę między przedsiębiorstwami. Ten wyjątkowy projekt pilotażowy łączy w sobie to wszystko.”

O Fliegerkiste
Przedszkole Fliegerkiste powstało w 2011 roku i jest unikatowym wspólnym projektem, który – według informacji komisji regionalnej – został zrealizowany między sektorem przemysłowym a gminą jako pierwsza taka inicjatywa w skali całego kraju. Fliegerkiste zostało założone przez dwa przedsiębiorstwa rodzinne HYDRO Systems KG i Karl Knauer AG z Biberach/Baden oraz gminę Biberbach. Ci trzej partnerzy postawili sobie za zadanie wspierać młode rodziny oraz wspomagać godzenie życia rodzinnego z zawodowym w zrównoważony sposób.

Na początku swej działalności przedszkole sprawowało opiekę nad czworgiem dzieci i zatrudniało dwie wychowawczynie; dziś jest to 56 dzieci i 12 członków personelu. Przedszkolu Fliegerkiste od początku przyświeca motto: „Placówki opiekuńcze z programem nauczania muszą stać się placówkami edukacyjnymi z programem opiekuńczym”, dlatego też w najwyższym stopniu dba ono również o rozwój językowy, współżycie społeczne oraz kształcenie dzieci.

10 Jahre KiTa "Fliegerkiste"
10-letnia rocznica "Fliegerkiste"
jpg (121 KB)
[Translate to Polnisch:]
Tort urodzinowy
jpg (5 MB)
Logo der Kindertagesstätte "Fliegerkiste"
Logo "Fliegerkiste"
png (16 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy