Zamknij

Karl Knauer ponownie zdobywa dwie nagrody PSI w zakresie zrównoważonego rozwoju

Zrównoważona koncepcja całościowa przekonała jury

 

Firma Karl Knauer KG jest jednym z największych wygranych PSI Sustainability Awards 2022. Ten specjalista w dziedzinie artykułów reklamowych i opakowań ze Szwarcwaldu został wyróżniony przez międzynarodowe jury branżowe nagrodami w kategoriach „Economic Excellence” oraz „Environmental Initiative”. Firma Karl Knauer już kilkakrotnie w ostatnich latach otrzymywała prestiżowe nagrody i jest postrzegana jako pionier w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, który stał się głównym motorem napędowym i tematem przewodnim w branży artykułów reklamowych. Znaczenie tej nagrody, która została wręczona 21 czerwca 2022 r. podczas uroczystej gali jednej z największych europejskich sieci producentów artykułów reklamowych, obejmującej około 120 specjalistów w zakresie zrównoważonego rozwoju, PSI Sustainability Awards w Düsseldorfie, jest niezwykle istotne.

„Economic Excellence” za konsekwentne, zrównoważone zarządzanie jakością
Nagroda w dziedzinie „Economic Excellence” to wyróżnienie dla firmy Karl Knauer za nieustanny i konsekwentny rozwój zrównoważonego zarządzania jakością. Ten wielokrotny zwycięzca PSI Sustainability Awards pokonał konkurentów z wyraźną przewagą punktową. O przyznaniu tej prestiżowej nagrody zadecydowały przede wszystkim certyfikowana gwarancja jakości oraz standardy procesów, które są w pełni ukierunkowane na zrównoważony rozwój. „Nasze ambicje jakościowe są równie wysokie, jak nasze ambicje ekologiczne, dlatego we wszystkich obszarach związanych z produkcją artykułów reklamowych i opakowań oraz ochroną środowiska dysponujemy szerokim zakresem certyfikatów. Obejmuje to zarówno certyfikaty FSC®, PEFC, certyfikowane systemy zarządzania energią i środowiskiem, jak i certyfikaty w zakresie zarządzania higieną i jakością BRC” – wyjaśnia Michael Deronja, dyrektor zarządzający w Karl Knauer.

Jednomyślne głosowanie na firmę Karl Knauer w kategorii „Environmental Initiative”!
„Spółka Karl Knauer KG od wielu lat wyraźnie pokazuje, że zrównoważony rozwój można zintegrować z przedsiębiorstwem i włączyć w to całą załogę” – tak jury chwaliło inicjatywy ekologiczne w swoim uzasadnieniu. Specjalista w dziedzinie artykułów reklamowych i opakowań ze Szwarcwaldu od 2017 roku może pochwalić się certyfikatem przedsiębiorstwa neutralnego dla klimatu. Zespół ekspertów PSI Awards zwrócił uwagę na nagrodzony projekt „Pasieka praktykantów 2021”, który jest częścią utworzonej w 2022 roku całościowej koncepcji „Ukierunkowanie ekologiczne i zrównoważony rozwój w firmie Karl Knauer”. Opiera się ona na kompleksowej i długofalowej strategii i obejmuje procesy produkcji, materiały, wewnętrzne zaangażowanie oraz zewnętrzne inicjatywy w regionie przedsiębiorstwa, a także odległych obszarach, jak Afryka. Według jury całościowa koncepcja wyraźnie dokumentuje holistyczne podejście, co zapewniło firmie jednomyślną decyzję o przyznaniu nagrody.

Naturalna przewaga: zrównoważony rozwój we wszystkich dziedzinach
„Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni, że nasza strategia zrównoważonego rozwoju została doceniona przez jury, a także przez coraz szersze grono klientów. Ta ważna europejska nagroda motywuje nas do konsekwentnego podążania tą ścieżką” – podkreśla Stefanie Wieckenberg, dyrektor zarządzająca w Karl Knauer KG. „Nie poprzestajemy na naszej naturalnej przewadze, jaką jest wytwarzanie artykułów reklamowych do notowania i opakowań z kartonu, tektury falistej i papieru. Podejmujemy ogromne wysiłki, aby wprowadzać dużo więcej działań, mających na celu ochronę naszej planety. Nasze certyfikaty oraz obniżające się wskaźniki wpływu na środowisko potwierdzają tę filozofię. Staramy się o ukierunkowanie na potrzeby środowiska nie tylko w ramach przedsiębiorstwa, ale także przez świadome doradzanie naszym klientom przyczyniamy się do wyboru bardziej ekologicznych materiałów i bardziej zrównoważonych zasad gospodarowania. W ten sposób realnie działamy na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi”.

Zwycięzcy Nagród PSI za Zrównoważony Rozwój 2022, ©Oliver Wachenfeld
jpg (7 MB)
Karl Knauer wygrywa w dwóch kategoriach, ©Oliver Wachenfeld
jpg (7 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy