Zamknij

Karl Knauer tworzy zrównoważone opakowanie kartonowe dla Neudorff

Opakowania dla Neudorff

Ogrodnictwo w zgodzie z naturą zaczyna się od opakowania


Specjalizująca się w produkcji opakowań firma Karl Knauer we współpracy z ekspertem w dziedzinie ogrodnictwa, firmą Neudorff, opracowała opakowanie na nawozy, które niemal w całości składa się z kartonu pochodzącego z recyklingu. To stabilne pudełko oferuje dbającym o środowisko ogrodnikom – a także sprzedawcom – wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi workami z tworzywa sztucznego: łatwiejsze operowanie podczas transportu i stosowania, optymalną użyteczność podczas magazynowania i przechowywania, a także świadomość, że możemy przyczynić się do redukcji odpadów z tworzyw sztucznych.

(Zielony) kciuk w górę dla redukcji tworzyw sztucznych w opakowaniach

Firma Neudorff, lider w dziedzinie ogrodnictwa zgodnego z naturą, od 1854 roku realizuje ideę postrzegania ogrodnictwa, przyrody i środowiska jako całości. Dlatego od ponad 160 lat oferuje produkty, które pochodzą z natury, szybko odrastają oraz – przykładowo także dzięki neutralnej dla klimatu produkcji – mają niewielki wpływ na środowisko. „Chcemy w przyszłości rozbudowywać nasze zaangażowanie na rzecz ochrony klimatu i środowiska przez stosowanie nowych, ekologicznych opakowań, jednocześnie podkreślając ich znaczenie” – wyjaśnia Jörg Grüner, kierownik ds. zaopatrzenia w Neudorff. „Karl Knauer to partner z branży opakowań, jakiego szukaliśmy – który podziela naszą filozofię i całkowicie spełnił nasze oczekiwania”.  

Opracowane przez specjalistę w dziedzinie opakowań ze Szwarcwaldu laminowane pudełka z tektury falistej na nawóz do trawników Azet® wprawdzie nie są całkowicie pozbawione tworzyw sztucznych, jednak ich wykorzystanie zostało zredukowane do absolutnego minimum. Ponieważ aktywacja nawozów mikrobiotycznych następuje w razie kontaktu z wilgocią, dzięki znajdującemu się wewnątrz kartonu cienkiemu workowi foliowemu substancje aktywne nie zaczynają „działać” już w opakowaniu, lecz zaczynają swoją aktywność dopiero w glebie. W przypadku wielu produktów, dla których Karl Knauer opracowuje rozwiązania opakowaniowe – na przykład artykułów spożywczych – istnieją przepisy ustawowe lub uwarunkowania techniczne, które wymagają dodatkowego użycia tworzyw sztucznych w opakowaniu.

Maksymalny wskaźnik recyklingu, dla dobra środowiska

„Naszą ambicją i celem przy każdym zleceniu jest jednak zastępowanie tworzyw sztucznych zrównoważonymi alternatywami lub przynajmniej ich maksymalna redukcja. Dlatego niezbędny worek wewnętrzny w opakowaniu ekologicznego nawozu do trawników firmy Neudorff jest wytwarzany w 80 procentach z regranulatu, podczas gdy popularne na rynku worki na nawozy w 100 procentach składają się z wielowarstwowego tworzywa sztucznego” – tak Rita Schätzle, Key Account Manager w firmie Karl Knauer KG, opisuje wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w celu redukcji udziału tworzyw sztucznych. „Cieszymy się, ze materiały umożliwiające ochronę zasobów, przede wszystkim tektura, stają się coraz bardziej popularne oraz że coraz więcej przedsiębiorstw – nie tylko liderzy w dziedzinie ekologii, jak Neudorff – kładzie nacisk na odpowiedzialne stosowanie opakowań, które chronią zasoby, a przede wszystkim nadają się do recyklingu. Każdy gram plastikowych śmieci, którego unikniemy, pomaga nam bowiem podążać drogą ku zrównoważonej gospodarce i stanowi aktywny wkład w ochronę środowiska”.

https://www.neudorff.de/ 

Rasendünger-Verpackung für Neudorff
Opakowania nawozów do trawników Neudorff
jpg (3 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy