Zamknij

Nagroda ECEA za pozbawione plastiku opakowanie szczoteczek do zębów firm Karl Knauer i GSK Consumer Healthcare

Opakowanie na szczoteczkę do zębów z okienkiem wolnym od plastiku

Nagroda za ogromny potencjał redukcji plastiku

 

Nowe, pozbawione plastiku opakowanie szczoteczek do zębów dla marek Dr.Best i Aquafresh, opracowane przez specjalizującą się w dziedzinie opakowań firmę Karl Kanuer we współpracy z GSK Consumer Healthcare i M+C Schiffer, po zdobyciu Niemieckiej Nagrody Opakowań zostało teraz wyróżnione nagrodą European Carton Excellence Award 2021. Jury branżowe przyznało główną nagrodę w kategorii „General Packaging, Recyceled Fibre” za kamień milowy wśród zrównoważonych opakowań dóbr codziennego użytku i konsumpcyjnych: „To opakowanie kartonowe w znacznym stopniu ograniczy wykorzystanie plastiku – co pozwoli zaoszczędzić tony odpadów. Jest praktyczne, dzięki wykorzystaniu naturalnego kartonu ma atrakcyjny wygląd, a przy tym jest bardzo przyjemne w dotyku” – tak dr Janet Shipton, członek jury, uzasadnia wybór zwycięzcy.

Opakowanie szczoteczek do zębów bez plastiku otwiera ogromny potencjał redukcji odpadów z opakowań

Nagrodzone opakowanie szczoteczek do zębów ma wiele zalet: jest higieniczne, bezpieczne, ma atrakcyjny wygląd, a do tego jest przyjazne dla środowiska. Jego struktura jest całkowicie pozbawiona plastiku i składa się ze zrównoważonych i pochodzących z recyklingu materiałów. Opakowanie prezentuje produkt w okienku bez tworzywa sztucznego, dzięki czemu konsument może zobaczyć główkę szczoteczki. Kolejna zaleta innowacyjnego okienka: opakowanie można wyrzucić w całości do kontenera na papier, bez rozdzielania jego elementów.

„Każdego dnia zauważamy, jak rośnie znaczenie zrównoważonych opakowań dla markowych producentów oraz konsumentów. Wrażliwość na potrzeby środowiska przy produkcji opakowań – także w przypadku opakowań szczoteczek do zębów – będzie stopniowo rosnąć, dlatego nowe opakowanie szczoteczek do zębów zaprojektowano tak, aby zwiększyć jego zauważalność w punkcie sprzedaży” – wyjaśnia Dominik Pfaff, odpowiedzialny za projekt w firmie Karl Knauer. Nowa koncepcja opakowania i jego skład będą pod każdym względem atrakcyjne dla wszystkich grup docelowych.

Jedna z najważniejszych nagród w Europie

European Carton Excellence Award to jedno z najważniejszych i najbardziej renomowanych wyróżnień w dziedzinie designu opakowań w Europie. Nagradzane są przyszłościowe, oparte na włóknach koncepcje opakowań.

Przewodniczący jury Satkar Gidda o tegorocznym konkursie: „Podobnie jak w ubiegłym roku, także tym razem wśród uczestników wyraźny był trend w kierunku redukcji udziału tworzyw sztucznych lub całkowitej rezygnacji z nich w opakowaniach”. Chodzi przede wszystkim o to, aby dobrze przemyśleć opakowania i starannie je zaprojektować w celu zagwarantowania konkretnej korzyści dla konsumenta ORAZ środowiska.

Opakowanie na szczoteczkę do zębów z okienkiem wolnym od plastiku
Opakowanie na szczoteczkę do zębów z okienkiem wolnym od plastiku
png (299 KB)
[Translate to Polnisch:]
Winner Logo European Carton Excellence Award 2021
jpg (170 KB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy