Zamknij

Nominacja dla Karl Knauer w konkursie „Drucker des Jahres” (Drukarz roku)

Logo Nominierung Drucker des Jahres

Już po raz czwarty magazyn branżowy „Druck & Medien” wybiera Drukarza roku.

 

Już po raz czwarty magazyn branżowy „Druck & Medien” wybiera Drukarza roku. Redakcja wyróżnia tą nagrodą wyjątkowe przedsiębiorstwa i pionierów w branży. Specjalista w zakresie opakowań Karl Knauer ze Szwarcwaldu drugi raz z rzędu otrzymał nominację do tego konkursu.

W uzasadnieniu napisano: „Nominowaliśmy firmę Karl Knauer w kategorii „Innowacja”, ponieważ przedsiębiorstwo regularnie tworzy innowacyjne koncepcje opakowań. Przykładem jest najnowsze opakowanie składane dla Bauerfeind. Pokazuje ono możliwości sektora opakowań dzięki inteligentnej konstrukcji i zrównoważonym materiałom”. W przeciwieństwie do innych konkursów branżowych zwycięzcy nie wyłania tutaj jury składające się z ekspertów, lecz czytelnicy magazynu. Od 1 grudnia mają oni do wyboru po dziesięć drukarni w każdej z czterech kategorii.

 „Sama nominacja to dla nas wielki zaszczyt” – cieszy się Richard Kammerer, rzecznik zarządu Karl Knauer. „Celem tego konkursu nie jest wyróżnianie firm, które jednorazowo zaprezentowały szczególnie spektakularne opakowanie. Bardziej chodzi nam o prawdziwe innowacje, które – jak na przykład opakowanie skonstruowane dla Bauerfeind – można dostrzec dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się produktowi. Z zewnątrz jest ono bardzo niepozorne, ukrywa się w sprytnej konstrukcji zawiasów stanowiących ochronę przed kradzieżą – przy minimalnym wykorzystaniu materiałów. Fakt, iż magazyn „Druck & Medien” wyróżnił nas między innymi także za ten projekt, podkreśla jego znajomość branży”.

 

Nominacja na logo Drukarka Roku
Nominacja na logo Drukarka Roku
png (63 KB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy