Zamknij

Opakowanie w stylu dżungli z nagrodą WorldStar Award 2021

 opakowania dżungli na kosmetyki

Wizjonerzy z firmy Karl Knauer KG zdobywają najwyższe nagrody za swoje pomysły na opakowania

 

Już drugi raz z rzędu specjalista w dziedzinie opakowań Karl Knauer zdobył renomowaną nagrodę WorldStar Award. Międzynarodowe jury branżowe wybrało opakowanie kremu do twarzy ASAHEGO luksusowej marki kosmetyków naturalnych „The Creammaker” spośród 345 zgłoszeń z 35 krajów, ogłaszając je zwycięzcą w kategorii „Luxury”. Emocjonująca inscenizacja produktu została wykreowana przez Antje Urbe (The Creammaker) i Joachima Maatza (Maatz Design). W swoim uzasadnieniu eksperci z branży opakowań docenili „wyjątkowo udaną kombinację estetyki, funkcjonalności i oryginalności” opakowania. Zwrócono także uwagę na wyrafinowaną konstrukcję i materiał opakowania, który w całości poddaje się recyklingowi i spełnia wszystkie wymogi zrównoważonego rozwoju.

Magia dżungli

W emocjonujący, przemawiający do klientów sposób opakowanie opowiada prawdziwą historię, jaka stoi za recepturą kremu do twarzy: znana jako „dziecko dżungli” współzałożycielka firmy „The Creammaker”, Sabine Kuegler, w swoich kosmetykach naturalnych wykorzystuje wiedzę przekazywaną przez rodowitych członków plemienia Fayu w Papui Zachodniej i przekształca ją w nowoczesne, luksusowe kosmetyki stworzone w 100% ze składników roślinnych. Klienci, którzy wybiorą ten wysokiej jakości krem, podczas rozpakowywania wyruszają w ekscytującą podróż w głąb dżungli Nowej Gwinei. Dopiero po zdjęciu banderoli pudełko-diorama do prezentacji ukazuje się w pełnej krasie. Za kurtyną z roślin, zrealizowaną w formie czterech płaszczyzn, spoczywa grawerowany laserem pojemniczek z bambusa, w którym znajduje się ręcznie wyrabiany krem.

Ta koncepcja opakowania, łącząca w sobie zarówno aspekty emocjonalne, jak i ekologiczne, otrzymała już w 2020 roku złotą nagrodę Deutscher Verpackungspreis. W ten sposób został spełniony warunek nominacji do nagrody WorldStar Award 2021. Konkurs ten dopuszcza bowiem tylko opakowania, które wcześniej zdobyły jakąkolwiek nagrodę w krajowym lub międzynarodowym konkursie.

Logo WorldStar Winner 2021
Logo WorldStar Winner 2021
jpg (635 KB)
 Opakowanie kosmetyczne z wieczkiem dla ASAHEGO
Opakowanie kosmetyczne z wieczkiem do ASAHEGO
jpg (855 KB)
Opakowania kosmetyczne do ASAHEGO
Opakowania kosmetyczne do ASAHEGO
jpg (1 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy