Zamknij

Praktykanci firmy Karl Knauer sadzą drzewa

[Translate to Polnisch:] Mitwirkende Pflanzaktion Karl Knauer

Zrównoważony rozwój

 

Z początkiem marca firma Karl Knauer KG we współpracy z zarejestrowanym Stowarzyszeniem ds. zachowania krajobrazu Ortenau, szefem nadleśnictwa obejmującego las gminny Biberach Christophem Müllerem oraz Forstservice Schnaitter ponownie zalesia ugór o powierzchni 1000 m² w Biberach (Badenia).

W trakcie akcji przy wsparciu czterech praktykantów firmy Karl Knauer posadzono w sumie 250 dębów bezszypułkowych i 50 lip drobnolistnych w celu rekultywacji dawnej powierzchni ugorowanej. „Staramy się, by młodej kadrze w trakcie nauki w naszym przedsiębiorstwie nie tylko przekazywać wiedzę, ale wpajać również, jak ważne jest przejmowanie odpowiedzialności, rozwijanie się w sposób zrównoważony oraz angażowanie się wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne” – wyjaśnia Stefanie Wieckenberg, dyrektor zarządzająca Karl Knauer KG. Projekt umożliwia praktykantom zapoznanie się z najróżniejszymi zakresami tematycznymi, począwszy od przygotowania terenu, przez nabycie materiału roślinnego, aż po zamocowanie drewnianych osłon, które zabezpieczają młode rośliny przed uszkodzeniem przez dzikie zwierzęta.

Zastępca burmistrza Angelika Ringwald wyraża wdzięczność za akcję sadzenia drzew. "Lasy są siedliskiem roślin i zwierząt oraz miejscem rekreacji dla nas, ludzi. Ponadto są one czynnikami chroniącymi klimat i dostawcami surowców. Mało deszczowe lata, zmiany klimatyczne, a także szkodniki powodują problemy dla populacji drzew. Tym gorzej, jeśli obszar leśny zostanie zniszczony przez pożar lasu. Sadzenie 300 sadzonek, które zainicjował i przeprowadził Karl Knauer, jest więc absolutnym wzorem do naśladowania" - wyjaśnia Angelika Ringwald.

Zrównoważony rozwój nie zna granic (krajów)

„Zrobienie właśnie u nas na miejscu czegoś dla ochrony natury i środowiska to dla nas sprawa osobista, potrzeba serca. Jest to przecież inwestycja w przyszłość naszych dzieci” – dodaje Stefanie Wieckenberg. Karl Knauer działa aktywnie na polu zalesiania nie tylko na własnym terenie, ale także w afrykańskim Malawi. Za pośrednictwem zajmującego się ochroną środowiska przedsiębiorstwa Forstfreunde z Kolonii na zlecenie specjalisty od opakowań na wiosnę posadzonych zostanie 1500 drzew, co pozwoli na odnowienie lasu, który padł ofiarą nielegalnego wyrębu i pożarów. Równocześnie poprzez partnerstwo z kolońską organizacją wspierane będą projekty edukacyjne oraz dotyczące ochrony środowiska związane z Parkiem Narodowym Nyika.

Zaangażowanie firmy Karl Knauer w zakresie ochrony środowiska i klimatu nie ogranicza się jednak do pojedynczych projektów. Zrównoważony rozwój jest centralnym elementem strategii przedsiębiorstwa. Przy każdej działalności związanej z opakowaniami, artykułami reklamowymi, opakowaniami ozdobnymi i budową maszyn dbamy o to, aby zwiększać wydajność procesów, chronić zasoby i redukować emisję. O skuteczności tych poczynań dowiedzieć się można z raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju oraz licznych wyróżnień, które producent opakowań otrzymuje regularnie za swoje zaangażowanie.

Praktykantów firmy Karl Knauer
Karl Knauer Praktykant z tarczą
jpg (5 MB)
Karl Knauer Akcja sadzenia drzew
Uczestnicy akcji sadzenia drzew
jpg (6 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy