Zamknij

Praktykanci firmy Karl Knauer zbierają słodką nagrodę za najnowszy projekt ekologiczny

Abschlussbild Bienenprojekt

Ochrona owadów we współpracy z pasieką Bienenmartins

 

Wiosną rozpoczęto prace nad wyjątkowym przyszłościowym projektem dla firmy Karl Knauer KG: przy wsparciu specjalistów ds. opakowań, na powierzchni 2600 metrów kwadratowych, utworzono obszar roboczy dla nowych pracowników firmy Karl Knauer w Zell am Harmersbach. W sąsiedztwie pasieki Bienenmartins znajduje się nowo założona łąka kwiatowa, na której przez całe lato kwitnie wiele różnych odmian kwiatów i znajduje się wiele owadów, która przede wszystkim stanowi cenną przestrzeń życiową dla nowej kolonii pszczół firmy Karl Knauer. „Pszczoły są niezbędne dla naszego ekosystemu. Zapylają dzikie i uprawiane rośliny, a tym samym są przede wszystkim odpowiedzialne za to, że możemy zbierać plony. Ponadto zachowują różnorodność ekonomiczną, przyczyniając się do rozmnażania roślin” – wyjaśnia pszczelarz „Bienenmartin”, który towarzyszy projektowi środowiskowemu.

Podczas gdy około 60 000 ciężko pracujących pszczół Karl Knauer w kolejnych miesiącach wypełniało swój ul lub plaster miodem, praktykanci firmy Karl Knauer zwrócili uwagę na projekt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ponadto tablica informacyjna i baner na łące informują o najnowszym projekcie producenta opakowań w zakresie ochrony środowiska.

Pod koniec czerwca nadszedł czas: wyposażeni w odzież ochronną praktykanci firmy Karl Knauer wyruszyli na zbiór miodu pod okiem ekspertów „Bienenmartin”. W sumie udało się zebrać i napełnić ręcznie 32 kilogramy. Jak można oczekiwać od eksperta ds. opakowań, zaprojektowano i zrealizowano dla miodu specjalnie skonstruowane opakowanie o strukturze plastra miodu. W nim wypełnione złotem szklanki są skutecznie zainscenizowane i umieszczone tak, by się nie przesuwały, dzięki czemu mogą rozpocząć swoją podróż jako specjalny prezent dla klienta i ambasador ochrony gatunku. „Trzymać napełniony słoik miodu w dłoniach i jednocześnie wnieść znaczący wkład w ochronę pszczół – to wspaniałe uczucie! Nasza łąka z rodzimymi polnymi kwiatami służy jako cenna przestrzeń życiowa”– podsumowuje projekt praktykantka Theresa Seckinger. „Mamy nadzieję, że zachęciliśmy niejednego klienta i Biberacher oraz znajdziemy ekologicznych naśladowców.” Tak więc projekt ds. pszczół opłacił się wszystkim zaangażowanym i – jak dowiadujemy się z firmy Karl Knauer – również w przyszłym roku nastąpi ciąg dalszy.

Praktykanci w pasiece
Praktykanci w pasiece
jpg (2 MB)
Tablica informacyjna dotycząca projektu Pszczoły
Tablica informacyjna dotycząca projektu Pszczoły
jpg (4 MB)
Azubis beim Bienenkasten
Azubis beim Bienenkasten
jpg (3 MB)
Bienenkasten
Bienenkasten
jpg (4 MB)
Banner zum Bienenprojekt
Banner zum Bienenprojekt
jpg (3 MB)
Abschlussbild Bienenprojekt
Abschlussbild Bienenprojekt
jpg (3 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy