Zamknij

Wspólny start w bardzo różnych dziedzinach zawodowych

Nowi praktykanci w firmie Karl Knauer KG 2021

Dziesięciu nowych praktykantów w firmie Karl Knauer

 

Dziesięciu praktykantów, którzy 1 września rozpoczną pracę w firmie Karl Knauer, specjalizującej się w produkcji opakowań, ma przed sobą bardzo różne ścieżki kariery. Chociaż wszyscy rozpoczynają pracę w tej samej firmie, w ciągu najbliższych miesięcy lub lat będą kształceni w ośmiu różnych zawodach. Pokazuje to z jednej strony, jak wszechstronny jest przemysł drukarski, ale z drugiej strony również to, że poza standardowymi zawodami dla każdego kandydata znajdzie się praca odpowiadająca jego indywidualnym zainteresowaniom i umiejętnościom.

Handlowa lub techniczna, klasyczna edukacja lub studia dualne – wszystko jest możliwe.

Technolog mediów, specjalista ds. logistyki magazynowej, technolog opakowań, mechanik przemysłowy, specjalista informatyk ds. integracji systemów, student studiów dualnych na kierunku informatyka gospodarcza oraz dwóch referentów przemysłowych i dwóch operatorów maszyn i urządzeń z powodzeniem ubiegało się o wolne miejsca na praktyki w firmie Karl Knauer. W pierwszych dniach pracy w firmie czeka na nich bogaty, bardzo urozmaicony program, podczas którego poznają firmę, a także praktykantów z poprzednich lat praktyk. „Cieszymy się, że wreszcie wszystko nabiera tempa i że mimo pandemii koronawirusa udało nam się utrzymać naszą szeroką ofertę praktyk. Fakt, że obsadziliśmy wszystkie wolne miejsca na praktyki, pokazuje, że była to słuszna decyzja. Chcemy przywrócić młodym ludziom, którzy w ostatnim roku szczególnie ucierpieli z powodu obostrzeń, odrobinę normalności i codzienności oraz optymalnie towarzyszyć im na drodze do życia zawodowego” – wyjaśnia Marco Manna, kierownik ds. personalnych w firmie Karl Knauer. „Dlatego też zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby rozpropagować nasze różnorodne oferty praktyk wśród absolwentów szkół. Zazwyczaj korzystamy ze staży, kursów próbnych i innych form poznawania się nawzajem, ale niestety nie było to możliwe w latach 2020 i 2021”.

Specjalistyczna wiedza połączona z osobistą odpowiedzialnością i kreatywnymi pomysłami

W zależności od swojej specjalizacji dziesięciu praktykantów będzie zajmować się bardzo różnymi zagadnieniami i pracować nad różnymi tematami. Oprócz tego w firmie Karl Knauer realizowane są rozmaite projekty, za które praktykanci odpowiadają wspólnie, a częściowo samodzielnie. Należą do nich m.in. pastwisko pszczele firmy Karla Knauer, prowadzenie kanałów społecznościowych na Facebooku i Instagramie czy udział w branżowych konkursach i wydarzeniach związanych z praktykami. „Ważne jest dla nas nie tylko przekazywanie wiedzy teoretycznej naszym młodym pracownikom, ale także powierzanie im odpowiedzialności, zapewnianie swobody i możliwości, dzięki którym będą mogli zastosować w praktyce to, czego się nauczyli, ale także od czasu do czasu uczyć się na własnych błędach” – kontynuuje Marco Manna. „Dzięki naszej drugiej lokalizacji w Polsce nasi praktykanci mają nawet możliwość zdobycia doświadczenia za granicą podczas szkolenia i w ten sposób również poszerzenia swoich horyzontów”.

Wielokrotnie nagradzana jakość praktyk

Firma Karl Knauer, która zatrudnia niemal 400 osób w Biberach i 400 osób w Polsce, oferuje doskonałe perspektywy rozwoju zawodowego na rozwijającym się rynku. To rodzinne przedsiębiorstwo było już wielokrotnie nagradzane za wysoką jakość praktyk. Osoby, którze wykorzystają swoje „lata nauki” w firmie Karl Knauer na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz pomyślnie zakończą proces kształcenia, mogą z reguły liczyć na stałą umowę o pracę. Podobnie jak w przeszłości, specjalista w dziedzinie opakowań planuje w przyszłości zatrudnić nowych wykwalifikowanych pracowników we własnym przedsiębiorstwie.

Nowi praktykanci w firmie Karl Knauer KG 2021
Nowi praktykanci w firmie Karl Knauer KG 2021
jpg (3 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy