Zamknij

Wyróżnienie za nieustanne zaangażowanie

[Translate to Polnisch:] Geschäftsführerin Stefanie Wieckenberg und Key Account Manager Frederik Zecheus mit den PSI-Awards

Karl Knauer zdobywa dwie nagrody PSI w zakresie zrównoważonego rozwoju


Po raz kolejny spółka Karl Knauer KG ze Szwarcwaldu może cieszyć się ze zdobycia nagród w konkursie: w ramach PSI Sustainability Award 2021 ten specjalista w dziedzinie opakowań wygrał tym razem w kategoriach „Economic Excellence” i „Social Initiative”.

Wyjątkowość nagrody w zakresie zrównoważonego rozwoju dla artykułów reklamowych polega na tym, że nie dotyczy ona pojedynczego produktu czy projektu zgłoszonego przez producenta, lecz całego profilu przedsiębiorstwa pod kątem zrównoważonego rozwoju, który podlega weryfikacji i ocenie. „Bardzo się cieszymy, że przyznając obie nagrody jury PSI po raz kolejny wyróżniło różnorodne aspekty naszego zaangażowania. Ważne jest dla nas bowiem w ramach wszystkich naszych działań w przedsiębiorstwie, także pod kątem zrównoważonego rozwoju, ukierunkowanie na ciągłość i nieustanny rozwój, a także na kreatywność, zaangażowanie społeczne i współpracę między przedsiębiorstwami” – wyjaśnia Stefanie Wieckenberg, dyrektor zarządzający w firmie Karl Knauer. 

Zespół z Biberach został nagrodzony w kategorii „Economic Excellence” za nieustanny i konsekwentny, wieloletni rozwój zrównoważonego systemu zarządzania jakością, który zachwycił jury. W kategorii „Social Initiative” firma Karl Knauer przekonała jury swoim nowym projektem ekologicznym „Bienenweide” („Pasieka”), realizowanym we współpracy z Bienenmartins Imkerei oraz przedszkolem „Fliegerkiste”, które przedsiębiorstwo prowadzi od 2011 roku wspólnie z firmą Hydro Systems i gminą Biberach.

Ze względu na pandemię koronawirusa w bieżącym roku nagrody nie zostały wręczone w ramach targów PSI, jak to miało miejsce do tej pory, lecz w formie uroczystości online. Frederik Zecheus, Key Account Manager w dziedzinie artykułów reklamowych w firmie Karl Knauer, odebrał obie nagrody w imieniu załogi i w krótkiej wiadomości wideo podziękował członkom jury oraz 250 widzom.

Logo Social Initiative
png (43 KB)
Logo Economic Excellence
png (44 KB)
PSI Sustainability Awards 2021
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy