Zamknij

Z regionu i dla regionu

Przedstawiamy opakowanie prezentowe "Heimat" ze Schwarzwaldu

Prezentacja nowego opakowania ozdobnego "Heimat" ze Szwarcwaldu

 

Firma Karl Knauer KG, specjalista w dziedzinie opakowań z Biberach, chce wspierać trend regionalizacji. Wspólnie z artystką z Biberach, Anette Isabo, ten czołowy producent opakowań prezentowych w Niemczech zaprojektował nawiązujące do regionu opakowanie z nowoczesną interpretacją motywu „dziewczyna ze Szwarcwaldu w stroju ludowym Gutach”. Projekt zaprezentowano wspólnie z burmistrzem Siegfriedem Eckertem w szwarcwaldzkim skansenie Vogtsbauernhof.

Strój ludowy Gutach podkreśla wartości regionu

Miejsce prezentacji nie było przypadkowe: motyw na opakowaniu przedstawia strój ludowy z regionu Gutach. Burmistrz tego miasta Siegfried Eckert jest zachwycony pomysłem: „Oczywiście chętnie wspieramy akcje regionalne, takie jak ta. Cieszymy się, gdy przedsiębiorstwa z naszego regionu same opracowują takie projekty i wspierają w ten sposób lokalną gospodarkę”. Thomas Schultheiß, Key Account Manager dla obszaru opakowań ozdobnych w Karl Knauer KG, opowiada: „Strój ludowy z Gutach z kapeluszem z pomponami jest bardzo charakterystycznym symbolem naszego regionu. Dlatego ten pomysł szybko znalazł entuzjastów i został wspaniale zrealizowany we współpracy z Anette Isabo”.

Wsparcie marketingowe dla produktów ze Szwarcwaldu

Nowy karton prezentowy "Heimat" w ofercie firmy Karl Knauer stanowi bezpośrednie nawiązanie do Szwarcwaldu i ma służyć wspieraniu rodzimego regionu. Jest to przede wszystkim opakowanie ozdobne na wino, które umożliwia prezentację regionalnych win, szampanów i alkoholi wysokoprocentowych w autentycznym opakowaniu. Dzięki swojej stabilności i dopasowanej wkładce opakowanie może także służyć innym firmom, na przykład regionalnym sprzedawcom, gospodarstwom czy lokalnym producentom, jako optymalne opakowanie sprzedażowe. Wypełniony regionalnymi specjałami „rodzimy” karton prezentowy jest idealną pamiątką ze Szwarcwaldu, a także atrakcją wizualną dla turystów. Na życzenie opakowanie ozdobne może zostać zindywidualizowane poprzez dodanie logo. „Czy to z rodzimego regionu czy z urlopu – nowe opakowania ozdobne idealnie nadają się jako urocze upominki ze Szwarcwaldu” – mówi z przekonaniem Thomas Schultheiß.

Wyraz więzi z regionem

Anette Isabo, artystka, która także pochodzi z Biberach, namalowała motyw na bardzo starej okiennicy – jego odwzorowanie widoczne jest na opakowaniu ozdobnym „Heimat”. „Głównie zajmuję się malowaniem portretów. Zawsze staram się przedstawić wnętrze danej osoby w autentyczny sposób. W tym motywie chodziło o wyrażenie więzi z rodzimym regionem i poczucia lokalnej autentyczności – było to bardzo intrygujące zadanie”.

Ulotka opakowania na prezenty Heimat
Ulotki
pdf (2 MB)
Przedstawiamy opakowanie prezentowe "Heimat" ze Schwarzwaldu
Przedstawiamy opakowanie prezentowe "Heimat" ze Schwarzwaldu
jpg (4 MB)
[Translate to Polnisch:]
Pudełko na prezenty PURE line Bordeaux
jpg (1 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy