Zamknij

Zmiany w zarządzie Karl Knauer KG

Richard Kammerer przed prasą drukarską

Dyrektor zarządzający Richard Kammerer przechodzi w stan spoczynku


1 marca dla Richarda Kammerera, a także dla spółki Karl Knauer KG, rozpoczyna się nowa era: po 48 latach w przedsiębiorstwie ten wieloletni dyrektor zarządzający podczas uroczystości zorganizowanej w wąskim gronie przeszedł na zasłużoną emeryturę. 65-letni ekonomista był dyrektorem zarządzającym od 1992 roku, a od 2003 roku pełnił funkcję rzecznika przedsiębiorstwa. W znaczącym stopniu przyczynił się on do pozytywnego rozwoju przedsiębiorstwa, wielokrotnie nagradzanego jako specjalista w dziedzinie opakowań. Jego następca, Michael Deronja, wspólnie ze Stefanie Wieckenberg będzie tworzył nowy, dwuosobowy zespół na czele przedsiębiorstwa.

Sukcesy gospodarcze i zaangażowanie społeczne

Gdy w 1973 roku Richard Kammerer zaczynał swoją praktykę w zawodzie specjalisty ds. handlowych w firmie Karl Knauer, która zapoczątkowała jego karierę zawodową, przedsiębiorstwo liczyło około 190 pracowników. Dziś w dwóch oddziałach – Biberach w Badenii i Pniewy w Polsce – pracuje około 800 osób. Richard Kammerer, ojciec czworga dorosłych już dzieci, oprócz realizowania celów związanych z samym przedsiębiorstwem zawsze angażował się także w działania społeczne: z jego inicjatywy wspólnie ze spółką Hydro Systems AG i gminą Biberach w 2011 roku zostało otwarte przedszkole „Fliegerkiste”. „Z ogromną wdzięcznością i pewną dumą spoglądam na to, co w ostatnich latach udało się stworzyć naszemu zespołowi” – oświadczył Richard Kammerer podczas oficjalnego pożegnania, które ze względu na okoliczności musiało się odbyć w bardzo niewielkim gronie, częściowo także online. „Wspólnie udało nam się wspiąć na kilka szczytów i świętować sukcesy, musieliśmy jednak także przemierzyć doliny i pokonać przeszkody, aby dotrzeć do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Moim następcom, których bardzo cenię – Stefanie Wieckenberg i Michaelowi Deronji – życzę takiego samego szczęścia i wsparcia, jakiego sam doświadczyłem”.

„Z całego serca dziękujemy Richardowi Kammererowi za jego niestrudzone zaangażowanie na rzecz naszego przedsiębiorstwa oraz wyjątkowe, ujmujące i przychylne podejście do ludzi. Życzymy mu, aby nowy etap swojego życia mógł realizować w zdrowiu oraz aktywnie, zgodnie ze swoimi zamierzeniami. Jesteśmy pewni, że w przyszłości nasze drogi się jeszcze skrzyżują i nie możemy się tego doczekać” – powiedziała Stefanie Wieckenberg (47), wnuczka założyciela firmy Karla Knauera, która od 2016 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego i kontynuuje rozwój przedsiębiorstwa rodzinnego w trzecim pokoleniu. Funkcję drugiego członka zarządu w firmie Karl Knauer pełni Michael Deronja, 50-letni inżynier i ekspert w dziedzinie marketingu, mający 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu średnimi przedsiębiorstwami o zasięgu międzynarodowym.

Wszechstronne zainteresowania i dalsza działalność społeczna

Nawet po zakończeniu aktywnej kariery zawodowej Richard Kammerer, miłośnik długodystansowych wędrówek i jazdy na rowerze górskim, z pewnością nie będzie się nudził. Jego siedmioro wnucząt, a także liczne funkcje społeczne, które będzie nadal pełnił, między innymi jako przewodniczący komitetu Fundacji Karl Knauer oraz Rady Caritasu Kinzigtal czy jako rzecznik stowarzyszeń w Biberach i Prinzbach, będą wymagać jego uwagi. Richard Kammerer pragnie także spędzać dużo czasu ze swoją żoną Elisabeth na wspólnych podróżach, w ogrodzie i na realizowaniu swoich pasji, jakimi są fotografia i malarstwo.

Richard Kammerer przed prasą drukarską
Richard Kammerer przed prasą drukarską
jpg (659 KB)
Obecne kierownictwo firmy Karl Knauer KG
Obecne kierownictwo firmy Karl Knauer KG
jpg (1 MB)
Koło zarządzające Karl Knauer KG 1989
Koło zarządzające Karl Knauer KG 1989
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy