Zamknij

Zrównoważony trening pamięci

Notesy samoprzylepne odpowiednie do pracy i edukacji zdalnej

Boom na notesy samoprzylepne w pracy zdalnej


Nasze codzienne życie całkowicie się zmieniło w ciągu ostatnich kilku miesięcy: dla wielu salon czy kuchnia stały się miejscem pracy lub nauki.

Praca i/lub edukacja zdalna stały się stałym tematem, a cyfryzacja poczyniła znaczne postępy. Dlatego sensowne byłoby natychmiastowe wpisanie wszystkich notatek do laptopa i bezpieczne ich zapisanie. Jednak badania z Princeton i Los Angeles sugerują używanie długopisu i papieru zamiast komputera. Ponieważ w przypadku treści pisanych odręcznie ich zrozumienie i zapamiętanie są znacznie lepsze, niż w przypadku informacji wpisanych komputerowo. Dlatego w wielu przypadkach pisanie odręczne jest lepsze od pisania na klawiaturze. Jest to z pewnością jeden z powodów, dla których samoprzylepne karteczki i długopisy są standardowym wyposażeniem nie tylko w miejscu pracy w biurze, ale także w wielu kuchniach i salonach.

Coraz więcej firm stawia na ochronę środowiska na (samoprzylepnych) karteczkach

Zwłaszcza notesy samoprzylepne produkowane w sposób zrównoważony przeżywały w ostatnich latach prawdziwy boom. Na przykład firma Karl Knauer ze Schwarzwaldu, specjalista w dziedzinie materiałów reklamowych, znacznie rozszerzyła swoją ofertę, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu. „Ekologiczna wersja naszych notesów samoprzylepnych „Powerstikkies”, wykonanych w 100% z makulatury, stała się prawdziwym bestsellerem” - mówi Frederik Zecheus, specjalista ds. kluczowych klientów w Karl Knauer. „Obecnie klienci przywiązują większą wagę do zrównoważonego rozwoju niż jeszcze kilka lat temu. Jeśli chodzi o własne wyposażenie biura, a także dodatki do listów czy upominki dla pracowników lub partnerów biznesowych, megatrendem są produkty wykonane ze zrównoważonego, nadającego się do recyklingu papieru i tektury. W takim samym zakresie, w jakim tworzywo sztuczne stało się przeżytkiem, nasze produkty przeżywają renesans”. Zatem każdy, kto zastanawia się, w jaki sposób praca cyfrowa i karteczki samoprzylepne pasują do siebie - oba są i prawdopodobnie pozostaną trendem w dającej się przewidzieć przyszłości.

Notesy samoprzylepne Homeoffice
Notesy samoprzylepne Homeoffice
jpg (736 KB)
Notesy samoprzylepne Homeschooling
jpg (719 KB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy