Zamknij

Co to jest karta blistrowa?

Artykuły higieniczne, kosmetyki, przybory do majsterkowania, artykuły papiernicze i spożywcze oraz wiele innych produktów często pakuje się w tzw. blistrach. Wykorzystuje się je zawsze tam, gdzie produkty mają być widoczne i jednocześnie zabezpieczone. Dlatego często nazywa się je opakowaniem transparentnym. Opakowanie typu blister składa się tekturowej karty blistrowej, powłoki farby i laku blistrowego, zawartości (produktu) i najczęściej z osłonki wykonanej z tworzywa sztucznego. Elementy te muszą ze sobą idealnie współgrać, aby efekt końcowy cechowała najwyższa jakość. Zaletą opakowań typu blister jest to, że zapewniają one higienę i ochronę, a jednocześnie w pełni eksponują produkt w miejscu jego sprzedaży. Inne pozytywne strony blistra to wysoka stabilność, zabezpieczenie przed kradzieżą i szerokie możliwości marketingowe.

 

 

Maszynka do golenia w opakowaniu typu blister
Przykład opakowania typu blister

Podstawa dobrej orientacji: karty blistrowe

Karty blistrowe stanowią bazę większości opakowań typu blister. Ze względu na olbrzymie spektrum zastosowań istnieje bardzo wiele rodzajów kart blistrowych. Zasadniczo rozróżnia się cztery podstawowe typy kart blistrowych:

  1. Klasyczna karta blistrowa – cieszący się największą popularnością klasyk na produkty branży kosmetycznej, narzędzia do majsterkowania, artykuły papiernicze i wiele innych. Najczęściej ma kształt prostokątny lub jest sztancowana w dowolnym kształcie i posiada osłonę z tworzywa sztucznego (folie PET-A lub PET-G), która służy jako zamknięcie. Jest ona przytwierdzana do przedniej strony kartonu, która posiada specjalną powłokę laku zabezpieczającego.
  2. W przypadku karty blistrowej typu peel osłona blistra i karta blistrowa dają się „czysto” rozdzielić. Dlatego karta blistrowa typu peel jest szczególnie przyjazna dla użytkownika i środowiska. Zapytaj o rozwiązania typu peel marki Karl Knauer – zapewniają one otwieranie najprostsze z możliwych, jednocześnie zabezpieczając produkt.
  3. Karta blistrowa z barierą została stworzona z myślą o produktach, które wymagają wysokiej szczelności przed zapachem, tłuszczem, dostępem tlenu i pary wodnej. Między produktem a materiałem opakowaniowym (karton) znajduje się bariera chroniąca produkt.
  4. Wariantem najbardziej przyjaznym dla środowiska jest blister tekturowy. W tym przypadku karta blistrowa i osłona blistra są wykonane z kartonu – w przypadku tego opakowania można zrezygnować z tworzywa sztucznego. Widok produktu umożliwia wycięcie w postaci okienka. W przypadku gdy produkt wymaga większej ochrony, firma Karl Knauer ma gotową innowację: „wolna od plastiku” folia zrównoważona z celulozy.

Jesteśmy ekspertami w świecie blistrów

Firma Karl Knauer zalicza się do największych producentów kart blistrowych w Europie. W dwóch lokalizacjach projektujemy i produkujemy element stanowiący bazę dla opakowań typu blister. Nasze blistrowe portfolio wyróżnia się kreatywnymi realizacjami i innowacyjnymi pomysłami. To jeszcze nie wszystko: gwarantujemy bardzo wysoki poziom jakości i produkcję bez domieszek dzięki maszynowej kontroli każdej pojedynczej karty blistrowej. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą wyraźnie poprawić parametry procesu zgrzewania. Szybszy cykl, oszczędność energii dzięki niższym temperaturom zgrzewania oraz najwyższe bezpieczeństwo procesu i wydajność urządzeń producenta to przekonujące zalety opakowania z profesjonalną produkcją kart blistrowych.

 

Która karta blistrowa wzbudziła Twoje zainteresowanie? Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego wariantu opakowania dla Twojego produktu! Nasi blistrowi eksperci są w każdej chwili do Twojej dyspozycji. Prześlij zapytanie już teraz!
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy