Zamknij

Firma Karl Knauer opracowuje zwycięskie opakowanie

Osoby odpowiedzialne w firmie Pohl-Scandia GmbH mogą być zadowolone z Niemieckiej Nagrody w Dziedzinie Opakowań 2023 w kategorii „Funkcjonalność i wygoda”. Według jury ekspertów innowacyjne opakowanie wysyłkowe, opracowane przez specjalistę ds. opakowań, firmę Karl Knauer, dla siostrzanej firmy Pohl-Scandia, spełnia wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności, zrównoważonego rozwoju i estetyki.

Opakowanie, które jest używane przez firmę Pohl-Scandia wyłącznie do wysyłki ręcznie robionych czekoladek firmy „Pralinenbote”, charakteryzuje się przede wszystkim optymalnym kształtem. Dzięki sprytnej konstrukcji i metodzie produkcji zapewnia ono optymalne, centralne umieszczenie i zamocowanie dla trzech różnych rozmiarów produktów. Te cechy oraz szybkie zamknięcie samoprzylepne sprawiają, że proces kompletacji jest znacznie bardziej wydajny, a koszty magazynowania są ograniczone do minimum. „Zakładam, że ta forma opakowania będzie częściej stosowana w przyszłości, ponieważ można ją dowolnie skalować, dzięki czemu jest interesująca również dla innych producentów lub grup produktów” – wyraża pewność Jürgen D. Müller, dyrektor zarządzający firmy Pohl-Scandia GmbH.

Konstrukcja jest przekonująca nie tylko w obsłudze, ale także dla klienta. Uszlachetnione, jednoczęściowe opakowanie, wykonane w 100% z włókien pochodzących z recyklingu, można otworzyć bez użycia nożyczek lub noża, co robi wrażenie podczas rozpakowywania.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 13 września w Berlinie, jury Niemieckiej Nagrody w Dziedzinie Opakowań pochwaliło udaną realizację wyznaczonych celów oraz podkreśliło doskonałą prezentację produktu i jego zwiększoną ochronę.

Karl Knauer opracowuje zwycięskie opakowania
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy