Zamknij

Duży pakiet. W krótkim czasie.

Opakowanie otwarte

Karl Knauer zaprojektował zestaw demo do sprzedaży „ifm moneo”

Rozkręć sprzedaż dzięki zestawowi demo. Steruj procesem sprzedaży dzięki dostosowanemu do potrzeb pakietowi opakowań. Uzyskaj ochronę zawartości równocześnie z prezentowaniem najnowocześniejszej technologii dzięki zaawansowanej konstrukcji opakowania. Specjalistom w dziedzinie opakowań z firmy Karl Knauer razem z kierownikami projektów grupy przedsiębiorstw ifm udało się w krótkim czasie, w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, zaprojektować, wyprodukować i wprowadzić na rynek zaawansowany zestaw startowy „ifm moneo”.

Jak opakowanie przemysłowe wspomaga sprzedaż oprogramowania

„Jak działa technologia pomiarowa? Jak działa połączenie programu z czujnikami? Jak wygląda badanie techniczne?”. Dzięki nowoczesnemu pakietowi prezentacyjnemu zespół sprzedaży ifm może reklamować złożone produkty i funkcje cyfrowe dużo szybciej, przejrzyściej i znacznie skuteczniej. Pakiet „ifm moneo|starterkit” to kompleksowe opakowanie składające się z 13 elementów, razem z opakowaniem nadającym się do wysyłki. Pakiet ma wiele wkładek o zaawansowanej konstrukcji oraz elementy z pianki, zapięcie na rzep i uchwyt. Za koncepcję i cały proces produkcji opakowania do urządzeń elektronicznych odpowiadają fachowcy z firmy Karl Knauer KG (Biberach), specjalizujący się w projektowaniu i produkcji opakowań, którzy działali w ścisłej współpracy z zespołem ds. opakowań z ifm.

Opakowanie jest wyposażone w precyzyjnie skonstruowany wkład do prezentacji cennych czujników. Zaawansowana koncepcja zestawu umożliwiła uporządkowanie wszystkich elementów elektronicznych oraz atrakcyjne zaprezentowanie ich zarówno pod względem wizualnym, jak i dydaktycznym. Najcenniejsze elementy o wartości kilku tysięcy euro są optymalnie zamocowane i chronione. Zaletą pakietu opakowań jest prostota obsługi, zarówno z perspektywy ifm, gdzie zestawy są konfekcjonowane, jak i dla przedstawicieli handlowych ifm, którzy mogą w atrakcyjny sposób prezentować rozwiązania technologiczne swoim klientom.

Zestawy opakowaniowe z możliwością wysyłki

Szczególnym wyzwaniem było umożliwienie wysyłki pakietu pocztą, także ze względu na duży ciężar – najcięższy produkt, sterownik urządzenie,

waży trzy kilogramy. Przy takim ciężarze zwykły karton byłby niewystarczający, a wysyłka pocztą niemożliwa. Rozwiązaniem jest wkład z pianki, który zapewnia odpowiednią ochronę ciężkiej zawartości pudełka. Pakiet uzupełnia dołączona torba wysyłkowa, wprowadzająca ułatwienia w obsłudze klienta i oferująca dodatkową powierzchnię informacyjną.

Przepis na sukces – szybkość

Jak najszybsze przejście od pomysłu do produkcji – coraz więcej przedsiębiorstw dąży do tego celu. W dzisiejszych czasach wprowadzenie produktu na rynek musi nastąpić szybko, jeżeli chce się uzyskać przewagę nad konkurencją. „Ekspertom w dziedzinie opakowań z firmy Karl Knauer udało się w niezwykłym tempie stworzyć wyjątkowo kompleksowy produkt, począwszy od projektu aż po produkcję. Od pomysłu do gotowego rozwiązania potrzebowaliśmy niecałych sześciu miesięcy” – chwali dobrą współpracę Christoph Schneider z ifm. „Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego wyspecjalizowanego zespołu projektowego i naszemu znakomitemu wyposażeniu technicznemu możemy niezwykle szybko realizować kompleksowe i ambitne zlecenia w zakresie opakowań” – podsumowuje udany projekt Jürgen Knapps, Key Account Manager w Karl Knauer. „Doświadczenie z innych branż umożliwia znakomite efekty synergii dla naszych klientów, szczególnie w sektorze IT i elektroniki” – dodaje Knapps.

Branża elektroniczna z bardzo dużym potencjałem w zakresie opakowań

„Przemysł elektroniczny jest dla nas bardzo atrakcyjnym obszarem działalności, na którym chcemy w przyszłości być znacznie bardziej aktywni. Działy marketingu i osoby odpowiedzialne za opakowania coraz częściej uświadamiają sobie, jaki potencjał w zakresie oddziaływania marki, wielofunkcyjności i efektywności tkwi w opakowaniu” – wyjaśnia Jürgen Knapps.

Pakiet oprogramowania i serwisu „ifm moneo” umożliwia przedsiębiorstwom produkcyjnym znaczne zwiększenie wydajności. Zestaw umożliwia odczytywanie i analizę danych z czujników, które są połączone z systemami przetwarzania danych i firmowym oprogramowaniem za pomocą interfejsów. Ustandaryzowany i dopasowany do potrzeb praktycznych zestaw narzędzi to cenny instrument dla Przemysłu 4.0, umożliwiający cyfrowe wykorzystanie procesów w przedsiębiorstwie.

https://www.ifm.com/de/

Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy