Zamknij

Właściwa ochrona produktu i znaku towarowego

Fałszerstwa produktowe, plagiaty i naruszenia prawa do znaku towarowego zdarzają się coraz częściej i stanowią obecnie znaczący udział w całym obrocie handlowym. Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) szacuje szkody wywołane przez piractwo produktowe w samej tylko Unii na ok. 60 mld euro rocznie. 


Właściwie każdy produkt może paść ofiarą piractwa produktowego. Dla właściciela marki oznacza to nie tylko straty finansowe. Znacznie poważniejsze szkody wiążą się z ryzykiem olbrzymich strat wizerunkowych wynikłych z rozpowszechnienia słabych jakościowo podróbek.

VERIDA

Chronimy Twoje produkty przed piractwem i plagiatami

VERIDA to opracowany przez firmę Karl Knauer system 3 w 1 służący do ochrony produktów w ramach produkcji opakowań. Opakowanie daje bowiem wiele możliwości skutecznej ochrony produktu przed podrabianiem. System 3 w 1 zawiera także rozwiązania w zakresie śledzenia produktów (track and trace) oraz akcji marketingowych. W zależności od poziomu rozbudowania, zgodnie z Twoimi potrzebami.

 

Ochrona produktu i znaku towarowego 

Każdy produkt można oznakować na opakowaniu jako oryginał. Stosujemy kombinację widocznych i niewidocznych znaków bezpieczeństwa z zakresu druku, tłoczenia lub uszlachetniania z kodowaniem opartym na rozwiązaniach informatycznych. Kod VERIDA jest niepowtarzalny i jednoznaczny, niemożliwy do odgadnięcia czy obliczenia. Potwierdza on przykładowo oryginalność produktu lub służy jako narzędzie do analizy umożliwiające identyfikację nielegalnego importu czy źródła fałszerstw.

Ochrona produktu i znaku towarowego
Nadrukowany kod zabezpieczający VERIDA
Track and Trace 

Możesz śledzić całą linię łańcucha dostaw: nieważne, czy to pojedyncza sztuka, paczka produktów czy logistyczna jednostka wysyłkowa – dzięki systemowi VERIDA track and trace wiesz zawsze, gdzie znajduje się Twój produkt. Ułatwia to inwentaryzację, rejestrację pozostających pojedynczych sztuk, statystykę fałszerstw czy analizy rynkowe. Komunikacja z systemami informatycznymi przebiega za pośrednictwem standardowych interfejsów, jak XML czy EDIFACT.

Track and trace
Śledzenie towaru na całej linii łańcucha dostaw
Marketing

Kod kreskowy VERIDA idealnie sprawdza się w kampaniach marketingowych. Po zeskanowaniu kodu przez klienta zostaje uruchomiona odpowiednia akcja. Od otwarcia strony internetowej przez wyświetlenie szczegółowych informacji o produkcie aż po materiały do pobrania lub konkursy – możliwości jest wiele.

Akcje marketingowe z wykorzystaniem kodu kreskowego VERIDA
Odczytywanie kodu za pomocą smartfona
Zalety

Co dostajesz w pakiecie

Ikona
Bezpieczeństwo
Dzięki kombinacji zaawansowanych algorytmów przy generowaniu kodu i protokołowaniu wszystkich wydarzeń w jednej zabezpieczonej bazie danych.
Ikona
Atrakcyjną cenę i wysoki poziom ochrony inwestycji
Dzięki wykorzystaniu istniejących technologii, jak smartfon czy skaner kodów kreskowych, i rozszerzeniu istniejących systemów.
Ikona
Skalowalność i dopasowanie do potrzeb
Modułowa konstrukcja, niezależna od konkretnych technologii, dobra dla prawie każdego opakowania i każdej branży.
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy