Zamknij

Twój specjalista w dziedzinie opakowań na produkty spożywcze

Bezpieczne pakowanie żywności: mamy perfekcyjne rozwiązania, które spełnią wszystkie wymagania. Gdy chodzi o nieszkodliwość dla artykułów spożywczych, o higienę czy ochronę produktu w najróżniejszych strefach temperatury – nasze wieloletnie doświadczenie z opakowaniami na produkty spożywcze i gruntowna znajomość branży spożywczej czyni z nas producenta, który zapewni Tobie i Twoim klientom najlepszą ofertę. Ponadto mamy pakiet świeżych pomysłów na opakowania pobudzające do zakupów i ich ekonomiczną realizację

 

Referencja

Udane przejście na opakowanie zrównoważone

„Klienci, którzy przykładają wagę do jakości BIO, cenią sobie również zrównoważone opakowanie. W przypadku naszej serii K-Bio nasz wybór padł na pojemniki, które nawet w 25 procentach składają się z odpadów zielonych. W trakcie całego procesu zespół z firmy Karl Knauer zapewnił nam świetne doradztwo i jesteśmy zadowoleni z rezultatu pod każdym względem”.

Markus Mutz, specjalista ds. zakupów owoców i warzyw, Kaufland

Warianty kartoników

Jakie rodzaje opakowań do jakich artykułów spożywczych?

Kartoniki

Stabilność, higiena, indywidualność: niemal każda konstrukcja pudełka jest możliwa i może zostać zrealizowana w celu zapewnienia optymalnej ochrony żywności. Szeroki wybór materiałów, rozmaite możliwości uszlachetnienia, różne warianty spodu i otwierania.

Pudełka na produkty spożywcze z niebieskim nadrukiem i w różnych rozmiarach
Kartoniki z okienkiem

Autentyczna prezentacja produktu: prawdziwy przyciągacz uwagi na sklepowej półce, który sprawi, że zawartość będzie nie tylko widoczna, ale również doświadczalna innymi zmysłami. Klient może rozpoznać jakość, wygląd, mieszankę i inne cechy produktu. Okienko można wykonać w wersji z podklejoną folią lub bez.

Opakowanie na ciastka o naturalnym wyglądzie z okienkiem w różnych rozmiarach
Banderole

Dużo wartości dodanej przy niewielkim nakładzie pracy: idealne uzupełnienie istniejącego opakowania pierwotnego. Atrakcyjna cenowo indywidualizacja, indywidualny nadruk, dodatkowa stabilność, np. dzięki zintegrowanej stopce, dodatkowa ochrona plus „dowartościowanie” produktów.

Banderola z okienkiem na fermentowane produkty spożywcze
Opakowania niewrażliwe na temperaturę

Od lodowatego zimna po tropiki: oferujemy opakowania na produkty spożywcze, które chronią produkty mrożone i świeże przed kondensującą wodą i wilgocią, opakowania, które są przystosowane do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej, jak również opakowania na wynos do transportu ciepłych posiłków.

Kartonik z nadrukiem na zapiekanki
Kosze, pojemniki, shakery

Zrównoważone w miejsce plastikowych: pierwszy wybór na owoce i warzywa. Nasze rozwiązania w zakresie opakowań z nadrukami łączą zrównoważony materiał z ochroną produktu. Aby optymalnie chronić wrażliwe produkty, możliwe są również pojemniki z pokrywą i okienkiem.

Otwarte pojemniki o naturalnym wyglądzie z nadrukiem
Kartoniki ze zintegrowaną wewnątrz wyściółką

Ochrona produktów płynnych i mielonych: przed wilgocią, utratą aromatu, światłem i tlenem. Nasze kartoniki z nadrukiem i funkcją bariery nadają się do automatycznego i wysoce racjonalnego pakowania. Dostosujemy naszą konstrukcję pod kątem Państwa techniki pakowania.

Kartoniki ze zintegrowaną wewnątrz wyściółką na ser topiony
Kartoniki do perfekcyjnego porcjowania i dozowania

Convenience sells: wielu klientów preferuje opakowania na produkty spożywcze, które umożliwiają łatwe otwieranie, wysypanie zawartości, dozowanie i ponowne zamykanie. Opracowaliśmy liczne warianty otwierania i wysypywania zawartości, które zapewniają łatwą obsługę.

Kartonik z otworem umożliwiającym wysypanie zawartości
Ochrona środowiska naturalnego

Konsumenci preferują zrównoważone opakowania na produkty spożywcze

Wysoki kartonik z wycięciami
Karton zamiast plastiku: shaker na pomidory, do którego produkcji zużyto możliwie minimalną ilość materiału

Megatrend – zrównoważony rozwój: redukcja tworzywa sztucznego to jedno najważniejszych wymagań, gdy chodzi o opakowanie owoców i warzyw. Jako eksperci w dziedzinie zrównoważonych opakowań na produkty spożywcze oferujemy cały szereg przemyślanych opakowań z papieru i kartonu, a także z kartonu powstałego z trawy i odpadów rolnych, co daje kolejne korzyści z punktu widzenia ekologii. W tym wszystkim chodzi zawsze o rozwój spójnych koncepcji całościowych, które zapewnią Twoim produktom perfekcyjną ochronę od fazy transportu po sklepową półkę i optymalnie zaprezentują Twoją markę.

 

Andrea Krauss z opakowaniem roślinnym
Referenz
Wzorowy przykład nowego opakowania warzyw
„Cieszymy się, że razem z firmą Karl Knauer znaleźliśmy dla naszych towarów alternatywę pozbawioną plastiku, umożliwiającą identyfikację wizualną. Reakcja naszych klientów była niezwykle pozytywna – są bardzo zadowoleni z tych opakowań”.

Andrea Krauß, Kiemle-Gemüse GmbH
Downloads

Certyfikacja w zakresie bezpieczeństwa żywności

BRC GLOBAL STANDARD (Siedziba Biberach)
Certyfikat
pdf (130 KB) pdf (131 KB)
ISO 22000 (Siedziba Pniewy)
Certyfikat
pdf (443 KB) pdf (446 KB)
Wartość dodana

Dlaczego firma Knauer jest właściwym partnerem do produkcji Twoich opakowań na produkty spożywcze?

  • Bogate doświadczenie w sektorze spożywczym: nasz zespół wyspecjalizowanych projektantów i doradców perfekcyjnie dostosuje materiał i rodzaj opakowania do Twoich produktów. Dodatkowo uwzględni również najnowsze trendy. 
  • Wysoka ekonomiczność: Redukujemy istniejącą w branży presję kosztów dzięki możliwie maksymalnej efektywności. Nasze opakowania efektywnie wkomponują się w Twoje procesy. 
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa artykułów spożywczych: Nasze opakowania – dzięki różnym funkcjom ochronnym – nadają się do bezpośredniego kontaktu z żywnością. 
  • Certyfikat BRC w Biberach, ISO 22000 w Pniewach: Oba certyfikaty potwierdzają najwyższe standardy w zakresie higieny i jakości, które obowiązują w produkcji naszych opakowań.
  • Zrównoważony rozwój: Oferujemy opakowania zrównoważone we wszystkich wymiarach, jesteśmy Twoim partnerem w kwestiach dotyczących zrównoważonego rozwoju i konsekwentnie realizujemy ten temat w naszym przedsiębiorstwie. 
  • Prawdziwy eyecatcher na sklepowej półce: Nasze opakowania z nadrukiem na produkty spożywcze – dzięki rozmaitym możliwościom uszlachetnienia – pobudzają wszystkie zmysły, stymulują chęć zakupu i budowanie marki. 
  • Kompleksowy serwis: Oferujemy kompleksowy serwis dla Twojego projektu – na każdym etapie całego procesu pakowania. Od zarządzania lean przez komisjonowanie po budowę maszyn.
Owoce, warzywa, mrożonki czy produkty sypkie – zaprojektujemy i wyprodukujemy opakowanie, które spełni Twoje wymagania. Chętnie doradzimy. Prześlij do nas zapytanie!
Do pobrania

Dalsze informacje

Opakowanie ulotki
Ulotki
pdf (797 KB) pdf (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy