Zamknij

Ultracienkie diody OLED sprawiają, że opakowanie zaczyna świecić

Sklepową półkę ogarnie jasność – to możliwe dzięki drukowanym diodom OLED – rewolucji w inteligentnym pakowaniu. Opakowania, ekspozytory display i materiały POS można teraz w prosty i atrakcyjny cenowo sposób opatrzyć obrazkami, logo i tekstami, a w przyszłości nawet animacjami. Drukowane, elastyczne i organiczne diody świetlne są ultracienkie, samoświecące i składają się z półprzewodników organicznych. Diody OLED świecą niezasilane energią przez wiele tygodni dzięki zintegrowanym, np. drukowanym bateriom lub elementom fotowoltaicznym. Aktywacja efektu świetlnego może nastąpić bezdotykowo: klient zbliża się do regału, a opakowanie zaczyna świecić.

 

Butelki Coca-Coli ze świecącą etykietą
Świecąca etykieta OLED na butelce
Niebieski, świecący kartonik z butelką ginu
Opakowanie świecące OLED Bombay Sapphire
OLED: świecący multitalent

Dające się wydrukować, emitujące światło, elastyczne, ultracienkie, zrównoważone: diody OLED mają grubość zaledwie kilku nanometrów i są to samoświecące, powierzchniowe źródła światła. Składają się one z półprzewodników organicznych i mogą być drukowane razem z komponentami elektronicznymi, w tym również z bateriami. W porównaniu z elektroluminescencją diody OLED bardziej się opłacają, są 100-500 razy jaśniejsze i potrzebują zaledwie ułamka energii. Dlatego elementy świetlne mogą być zasilane zintegrowanymi bateriami przez wiele miesięcy. Są one w pełni zrównoważone, ponieważ nadają się do recyklingu i można je bez problemu zutylizować.

 

OLED: rewolucja w marketingu

Absolutna innowacja dla potrzeb prezentacji Twojej marki: dzięki drukowanym, ultracienkim diodom OLED Twój produkt zostanie zauważony i zachwyci w miejscu jego ekspozycji. Od teraz, przy użyciu technologii OLED, opakowania, ekspozytory display, materiały POS, materiały reklamowe, a nawet etykiety na butelkach mogą zostać opatrzone świecącymi obrazkami, logo i tekstami – prawdziwa rewolucja w marketingu produktu! Nawet sama aktywacja efektów świetlnych może nastąpić bezdotykowo, bez użycia standardowych czujników. Klient zbliża się do regału, a opakowanie zaczyna świecić. Wzrost uwagi skupionej na marce – bezcenne. W tzw. „first moment of truth” – chwili wyboru produktu i decyzji o zakupie, marka staje się zwycięzcą!

 

W końcu: nieskończone możliwości!

Na to czekało wielu: technologia OLED w niczym nie ogranicza fantazji. Wiadomości, które chcesz przekazać, możesz w imponujący sposób wyeksponować, korzystając z niezliczonych możliwości zastosowania i wariacji. Z chęcią pokażemy Ci pierwsze przykłady, gdzie możesz zintegrować technologię OLED:

  • opakowania kartonowe, wzgl. kartoniki wszelkiego rodzaju, jak np. opakowanie ginu Bombay Sapphire
  • etykiety na butelki
  • druki, nawet na ogłoszeniach w czasopismach
  • ekspozytory display i stojaki
  • materiały POS jak np. kiwaki reklamowe, stopery reklamowe i shelfstoppery wiszące
  • materiały reklamowe

Czy udało nam się Ciebie zainspirować? Skontaktuj się z nami, a my chętnie zrealizujemy Twoje pomysły!

 

Historia sukcesu OLED

German Innovation Award, Deutscher Verpackungspreis, WorldStar Packaging Award – etykieta na butelkach Coca-Coli, dająca spektakularny efekt świetlny po naciśnięciu przycisku, otrzymała wiele krajowych i międzynarodowych wyróżnień. Wykorzystana do tego celu technologia OLED to rezultat wspólnego projektu dwóch firm – Karl Knauer KG oraz INURU GmbH. Oba przedsiębiorstwa wniosły wieloletnie doświadczenie i techniczne know-how w kooperację w zakresie drukowanej elektroniki na papierze i opakowaniach.

 

Firma Karl Knauer jest prekursorem w dziedzinie opakowań świecących. Czy Ty również chcesz zostać liderem dzięki opakowaniom świecącym? Razem z Tobą chętnie stworzymy Twoje opakowanie OLED!
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy