Zamknij

Twój niezawodny specjalista w zakresie opakowań produktów ekologicznych/naturalnych

Wrażliwe produkty potrzebują odpowiednich opakowań. My je zapewniamy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ugruntowanej wiedzy specjalistycznej i aktywnej odpowiedzialności projektujemy i wytwarzamy zaawansowane konstrukcje spełniające szerokie wymagania Twojej branży: opakowania, które oferują ochronę, bezpieczeństwo i wygodę. A dodatkowo wysuną Twoją markę na pierwszy plan

 

Referencje

Znakomite osiągnięcia i zrównoważony rozwój

„Bardzo cenimy sobie osiągnięcia firmy Karl Knauer. Ważnym tematem jest dla nas także zrównoważony rozwój. Dlatego po przyjrzeniu się firmie Karl Knauer mamy o niej bardzo dobrą opinię. Dla nas zawsze ważne jest, aby nie współpracować z dostawcami lecz z partnerami”.

 Jörg Grüner, dział zakupów/Purchasing Manager, W. Neudorff GmbH KG

Warianty składanych pudełek

Środowisko/natura: jakie opakowanie do jakiego produktu?

Bezpieczeństwo i wygoda stoją na pierwszym miejscu – zarówno w procesie napełniania, jak i po stronie konsumenta: jesteśmy Twoim dostawcą opakowań. Dokładnie skupiamy się na wymaganiach i konstruujemy rozwiązania specjalne, z reguły oparte na koncepcji pudełek składanych; dodatkowo oferujemy takie kształty, jak torebki, blistry i banderole kartonowe. W procesie doradztwa znajdziemy wspólnie z Tobą idealne opakowanie. A ponieważ w punkcie sprzedaży liczy się wygląd, wybierzemy także odpowiednie uszlachetnienie.

 

Pudełka składane ze zintegrowanym wypełnieniem

Bezpieczne opakowanie materiałów sypkich i granulatów: nasze pudełka składane ze zintegrowanym wypełnieniem oferują kompleksowa ochronę – przed wilgocią, utratą aromatu, światłem i tlenem. Przed procesem klejenia pudełko zostaje wyposażone w wypełnienie. Taka forma opakowania sprawdza się szczególnie w przypadku automatycznego i ekonomicznego pakowania produktów. Czy to na ekologiczne nasiona i nawozy, czy też w przypadku zastosowania herbicydów, fungicydów i pestycydów, wypełnienie składanych pudełek zapewnia ochronę zarówno dla zawartości, jak i dla konsumenta.

Pudełka składane z wypełnieniem
Pudełka składane z systemem rozsypywania i wysypywania

Zachowanie jakości, precyzyjne dozowanie: nasze pudełka składane z systemem rozsypywania i wysypywania chronią zarówno produkt, jak i konsumenta. Pudełka są dostępne z wielokrotnym zamknięciem lub bez niego. Pudełko z oryginalnym zamknięciem zapewnia trwałość produktu przez dłuższy czas. Pudełko składane z dozownikiem jest wyposażone w specjalnie skonstruowany otwór do wysypywania, zapewniający dokładne dozowanie. Wygodna obsługa i oszczędny projekt to dodatkowe przekonujące argumenty.

Pudełko składane z otworem do rozsypywania i wielokrotnym zamknięciem
Nieprzepuszczalne opakowania

Perfekcyjna szczelność: najlepsze efekty przy bezpośrednim napełnianiu materiałami sypkimi i granulatami oferują nasze nieprzepuszczalne opakowania. Ze względów technicznych w standardowo składanych pudełkach całkowite wykluczenie minimalnych otworów, przez które mogą wydostawać się materiały sypkie i drobnoziarniste, jest niemożliwe. Idealną szczelność i tym samym bezpieczeństwo zapewniają nasze konstrukcje specjalne. Nieprzepuszczalne opakowania są dostępne z wewnętrznym workiem lub bez niego.

Nieprzepuszczalne opakowania, konstrukcja specjalna
Miarka z kartonu

Wygodne dozowanie, poprawa bilansu energetycznego: nasza opatentowana miarka z kartonu to prawdziwy ekobohater. Jako uzupełnienie składanego pudełka lub jako dodatek do kanistra umożliwia ona dozowanie materiałów sypkich i granulatów; skalowanie jest indywidualnie dopasowywane do określonego produktu. Miarka jest dostarczana w formie płasko złożonej, co ułatwia transport. W punkcie sprzedaży ma przewagę jako alternatywa dla miarki z tworzywa sztucznego. Po użyciu można ją z powrotem złożyć, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca przy przechowywaniu.

Miarka z kartonu
Opakowania towarów niebezpiecznych

Pozwolenie UN dla substancji niebezpiecznych: opakowania substancji niebezpiecznych w formie płynnej lub stałej muszą spełniać określone wymogi bezpieczeństwa. Do transportu substancji niebezpiecznych wymagane jest tak zwane pozwolenie UN. Federalny Urząd Kontroli Materiałów kontroluje opakowania między innymi pod kątem szczelności, odporności na uderzenia i ekstremalnych temperatur. My zajmiemy się zezwoleniami w Twoim imieniu.

Pozwolenie UN na składanym pudełku
Wartość dodana

Dlaczego Karl Knauer jest idealnym partnerem dla Ciebie w zakresie produkcji opakowań ekologicznych/naturalnych?

  • Kompleksowa znajomość produktu: Wieloletnie doświadczenie w zakresie ochrony środowiska/produktów naturalnych, synergii z innymi branżami, szeroka oferta opakowań z funkcjami zamknięcia, ochrony i bariery. 
  • Szerokie kompetencje w zakresie barier: aktualny asortyment obejmuje ok. 20 różnych rodzajów barier i materiałów – od ALU przez EVOH aż po papier/PE. 
  • Numer 1 wśród wypełnień: czołowy producent niezależnych od dostępnych systemów pudełek składanych z wypełnieniem, specjalizujący się w opakowaniach ekologicznych. 
  • Dostosowana do potrzeb klienta technika napełniania i zamykania: wiedza na temat różnorodnych możliwości napełniania maszynowego, dostosowanie do wykorzystywanych technik. 
  • Wzbudzenie zainteresowania w punkcie sprzedaży: doradztwo i wykonanie opakowań produktów ekologicznych/naturalnych pod kątem wzbudzenia jak największego zainteresowania w punkcie sprzedaży. 
  • Zrównoważony rozwój: karton i papier zamiast plastiku jako ekologiczne podejście do produktów naturalnych – od przedsiębiorstwa, dla którego zrównoważony rozwój jest priorytetem. 
  • Certyfikacja: posiadamy wszystkie certyfikaty istotne dla branży produktów ekologicznych/naturalnych: w zakresie higieny, jakości, ochrony środowiska i zarządzania energią. 
Idealna ochrona, niezwykła wygoda i wyrazista prezentacja w POS – projektujemy i wytwarzamy opakowanie, dzięki któremu Twój produkt i Twoja marka odniosą sukces. Chętnie Ci doradzimy!
Do pobrania

Dalsze informacje

Opakowanie ulotki
Ulotki
pdf (797 KB) pdf (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy