Zamknij

Historia przedsiębiorstwa

Od prostego składanego pudełka po świecące opakowanie. Od fabryki kartonów Karl Knauer w sielankowym Szwarcwaldzie po europejskiego pioniera w przemyśle opakowań i materiałów reklamowych. Od podstawowych wartości po wizjonerskie decyzje. Od 1938 roku do dzisiaj.


2024
Nowy zespół zarządzający w Karl Knauer KG
Wraz z Marco Manną (po lewej na zdjęciu) i Nicki Eberle (po prawej na zdjęciu), powołano nowy 3-osobowy zespół zarządzający wokół Stefanie Wieckenberg, partnera zarządzającego, od stycznia 2024 r.
2023
Letnia impreza z okazji 85-lecia firmy
Jednocześnie było to coś więcej, niż tylko impreza – było to święto wdzięczności, hołd dla pracowitości i skuteczności, które napędzają firmę już od 85 lat.
Rozbudowa zakładu w Polsce
Budynek firmy w Pniewach został rozbudowany o nową część socjalną o powierzchni ponad 1000 m². Celem było zapewnienie pracownikom komfortowych, bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
2021
Innowacja i zrównoważony rozwój
Ciągle się zmieniamy. Elastyczność i poczucie odpowiedzialności to nasze cechy. Firma Karl Knauer przeżywa najbardziej innowacyjny okres w swojej historii, a liczne nowe projekty potwierdzają tę twórczą moc. Równolegle przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i relacji społecznych.
Wysoce wydajny dział wykrawania
Uruchomienie nowej wykrawarki Bobst MASTERCUT 106 PER 3.0 stanowi kolejny ważny element "ogólnej strategii wykrawania". Środki te zwiększają produktywność działu wykrawania o 20%.
2016
Stefanie Wieckenberg z ojcem Olafem Pohlem
Następne pokolenie
Stefanie Wieckenberg, wnuczka Karla Knauera, zostaje wspólnikiem zarządzającym w dwóch przedsiębiorstwach Grupy Karl Knauer, za które dotąd odpowiadał jej ojciec Olaf Pohl. Tym samym zarządzanie w firmie Karl Knauer przejmuje już trzecie pokolenie właścicieli.
2012
Karl Knauer Poland
INGA to teraz Karl Knauer
Silna grupa przedsiębiorstw, wspólna nazwa: spółka zależna INGA International z siedzibą w Polsce zmienia nazwę na Karl Knauer Poland.
2011
Przedszkole Fliegerkiste
Otwarcie „Fliegerkiste”
Wielokrotnie nagrodzone: wspólnie z firmą Hydro Systems AG i gminą Biberach zostaje powołane do życia przedszkole Fliegerkiste – to pierwszy taki projekt w skali kraju. Fliegerkiste wyróżniają m.in. wygodne dla pracowników godziny otwarcia oraz długi okres opieki nad dziećmi – od wieku sześciu miesięcy aż do rozpoczęcia szkoły.
2007
Oddział Pniewy, Polska
Rozpoczęcie produkcji opakowań w Polsce
Rozwój potrzebuje przestrzeni: w 2007 r. oddział w Polsce otrzymuje nie tylko nową halę produkcyjną i kompleks administracyjny, ale także program produkcji. Oprócz materiałów reklamowych na notatki w Pniewach produkowane są także opakowania.
2004
Inga International
Ekspansja w Polsce
Karl Knauer przejmuje firmę Inga International z siedzibą w Brunszwiku i Pniewach w Polsce, aby nadal rozbudowywać swoją pozycję lidera w zakresie materiałów reklamowych na notatki. Firma Inga była wówczas numerem 2 na rynku. Oddział w Brunszwiku kontynuuje swoją działalność jako biuro sprzedaży, a w Pniewach znajduje się zakład produkcyjny dla materiałów reklamowych na notatki.
1988
Pierwsze urządzenie z własnego warsztatu budowy maszyn
Transfer wiedzy w kierunku budowy maszyn
W 1988 r. następuje pierwsza dostawa urządzenia do pakowania z własnego warsztatu budowy maszyn. Wykorzystanie wieloletniego doświadczenia jako producenta opakowań stało się oczywistą konsekwencją w konstruowaniu maszyn do pakowania. Do dziś klientów zachwyca zwłaszcza połączenie standardowych rozwiązań z indywidualnymi wymaganiami.
1976
Pierwsze opakowanie prezentowe
Włączenie opakowań prezentowych do asortymentu produkcji
W 1976 r., zachęcone przez klienta, przedsiębiorstwo produkuje pierwsze opakowanie prezentowe dla branży winiarskiej. Potem pojawia się wiele kolejnych projektów: paleta produktów szybko się rozrasta, obroty stale rosną. Dziś Grupa Karl Knauer należy do wiodących producentów w Niemczech.
1972
Pierwsze materiały reklamowe na notatki
Rozszerzenie obszaru działalności o materiały reklamowe na notatki
Sygnał do rozpoczęcia produkcji materiałów reklamowych pada w 1972 r.: firma Gödecke zleca przedsiębiorstwu Karl Knauer wyprodukowanie bloczków karteczek z nadrukiem na powierzchni cięcia. To przykład elastyczności, ciekawości, otwartości na nowe pomysły i dążenia do sukcesu. Dziś firma Karl Knauer należy do wiodących producentów notatkowych materiałów reklamowych w Europie.
1958
Zdjęcie lotnicze zakładu Karl Knauer
Nowe budynki i przeprowadzka do obecnej siedziby przedsiębiorstwa
Przedsiębiorstwo znakomicie prosperuje. Produkcja jest coraz większa i potrzebne są większe magazyny. Karl Knauer decyduje się na budowę nowego zakładu z budynkami administracyjnymi i produkcyjnymi na obrzeżach centrum Biberach. Do dzisiaj siedziba Grupy Karl Knauer mieści się przy Zeller Straße w Biberach.
1938
Pierwsza siedziba przedsiębiorstwa w centrum regionu
Założenie przedsiębiorstwa
2 listopada 1938 r. Karl Knauer zakłada „Karl Knauer Kartonagenfabrik” w gminie Biberach, w samym sercu Schwarcwaldu. Stajnie i magazyny na wino zostają przekształcone w zakład produkcji kartonów. Firma zatrudnia 19 pracowników, którzy osiągają obroty 41 768 marek rzeszowych.
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy