Zamknij

Zachwycająco inne,
nigdy standardowe

Pad 3D: pies

Materiały reklamowe od specjalisty w dziedzinie opakowań:

zachwycająca odmienność nie wywodzi się ze standardu: oto motto Karl Knauer KG! Przedsiębiorstwo ma szerokie spektrum działalności, od budowy maszyn przez opakowania na warzywa aż po wielokrotnie nagradzane świecące opakowanie Bombay Sapphire, a także materiały reklamowe na notatki. Oferujemy nie tylko wyjątkowe projekty dla popularnych gadżetów reklamowych, takie jak bloczki kartek samoprzylepnych, ale także zaskakująco inne, w pełni zindywidualizowane rozwiązania specjalne. Zarówno w ramach projektowania, jak i produkcji klienci odnoszą korzyści dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w zakresie planowania, koncepcji, druku i uszlachetniania.

Projekty kreatywnych specjalistów

Droga od pomysłu do gotowego materiału reklamowego nie jest długa, lecz kreatywna: wiele nowych produktów powstaje na życzenie klienta, który chce zachwycić odbiorców wyjątkowym prezentem reklamowym. Wspólnie ze specjalistami z działu projektowania materiałów reklamowych w firmie Karl Knauer prowadzone są prace nad jak najdokładniejszym spełnieniem oczekiwań klienta. Nasi badacze i projektanci korzystają przy tym z wieloletniej bazy doświadczeń oraz specjalistycznej wiedzy kolegów z działów produkcji i sprzedaży.

„Pierwszym etapem jest niewielki nakład, aby sprawdzić, czy udało się zrealizować założenia” – opowiada Peter Werner, departament innowacji. Wzory są nadrukowywane za pomocą druku cyfrowego, potem wycinane ploterem i ręcznie klejone. W porozumieniu z działem produkcji sam proces produkcji jest bezpośrednio optymalizowany i dopasowywany.

Następnie uruchamia się „serie zerowe”: testy, w ramach których przeprowadzany jest pełen proces produkcji. Po dalszych drobnych optymalizacjach następuje ostateczne podsumowanie kosztów produkcji i włączenie nowego produktu do asortymentu. W ten sposób dzięki pracy zespołu powstaje produkt, który nie tylko stanowi estetyczną perełkę, ale jest także w pełni zoptymalizowany pod kątem kosztów produkcji. Uwzględnia się także kwestie zrównoważonego rozwoju: przykładowo dzięki wydajnemu wykorzystaniu arkuszy drukarskich można zminimalizować odpady.

„Klienci mogą u nas wybierać z szerokiej oferty i zawsze mieć pewność, że ich wymarzony produkt reklamowy wytwarzany jest w całkowitej zgodzie ze środowiskiem i w zrównoważony sposób” – wyjaśnia Frederik Zecheus, Key Account Manager ds. materiałów reklamowych w firmie Karl Knauer.

Indywidualnie i szlachetnie

Wszystkie materiały reklamowe oferowane przez firmę Karl Knauer umożliwiają personalizację. Oznacza to, że mogą one zostać indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Peter Werner wyjaśnia: „Bez problemu możemy także wykonać konstrukcje specjalne. Zawsze staramy się jak najlepiej odzwierciedlić życzenie klienta”.
Materiały reklamowe są produkowane z zastosowaniem wysokiej jakości druku offsetowego lub sitodruku. Oferujemy wiele możliwości uszlachetniania, na przykłąd  tłoczenie folią na gorąco oraz efekty matowo-błyszczące, a także soft-touch.

Popularna nowość: pad 3D z efektem wow

Także pad 3D, najświeższa innowacja wśród materiałów reklamowych, powstał w reakcji na zapytanie klienta. Cały proces opracowania produktu trwał około dwóch tygodni. Firma Karl Knauer oferuje zarówno produkty standardowe, jak i bardzo wiele produktów i rozwiązań wykraczających poza zwykłe ramy. Pad 3D jest jednym z nich. Jest to klasyczny bloczek z kartkami na notatki z efektem 3D, uzyskanym dzięki odpowiedniemu wycinaniu. Ten analogowy efekt 3D można indywidualnie zaplanować, zarówno w zakresie druku, jak i kształtu wycięcia, co pozwala stworzyć indywidualny projekt. „Pad 3D – mówi Michael Wieckenberg na podstawie codziennych doświadczeń – cieszy się rosnącą popularnością. Zasadniczo wszystkie produkty z kartkami samoprzylepnymi są bardzo popularne wśród klientów. Dotyczy to bloczków z kartkami oraz wycinanych kartek na notatki, a także zestawów z twardą okładką. Także nasza klasyczna kostka na notatki zawsze znajduje odbiorców, zarówno z kartkami samoprzylepnymi, jak i zwykłymi”.

Zrównoważona produkcja w coraz większej cenie

Firma Karl Knauer od zawsze była świadoma swojej ekologicznej odpowiedzialności – w końcu podstawowe materiały przedsiębiorstwa to produkty naturalne: papier, tektura falista i karton. Michael Wieckenberg wyjaśnia: „Oczywiście życzenie wielu klientów, jakim jest zrównoważona produkcja, w ostatnich latach bardzo zyskało na znaczeniu w branży materiałów reklamowych. Jako odpowiedzialny producent materiałów opakowaniowych i reklamowych bardzo szybko zareagowaliśmy na tę zmianę świadomości ekologicznej”.

Ekologia, ekonomia i odpowiedzialność społeczna to trzy filary polityki środowiskowej przedsiębiorstwa. Przez odpowiedzialną politykę zaopatrzenia, certyfikaty FSC®, PEFC i inne, które potwierdzają zrównoważoną działalność przedsiębiorstwa, a także doradztwo w zakresie ekologicznych wariantów produktów firma Karl Knauer, jako specjalista w zakresie opakowań i materiałów reklamowych, udowadnia swoją świadomość ekologiczną. To zaangażowanie zostało już wielokrotnie uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami, na przykład nagrodą PSI Award „Sustainable Company of the Year 2016”.

Nagrodzone produkty

W minionym roku oprócz nagrody PSI Award „Sustainable Company of the Year 2016” firma Karl Knauer otrzymała także nagrodę w kategorii „Environmental Excellence”.

Została uhonorowana nagrodą German Design Award 2017 za rzeźbę na notatki. Jury przekonał zarówno indywidualny kształt bloczków z karteczkami, jak i fakt, że rzeźby są dostępne w dwóch rozmiarach i umożliwiają tworzenie indywidualnych projektów. Zarówno na powierzchniach cięcia, jak i na poszczególnych kartkach.

Za zakręconą rzeźbę na notatki przedsiębiorstwo otrzymało także nagrodę iF Design Award 2016. Jurorów przekonał fakt, że produkt przykuwa wzrok i jest przyjazny dla środowiska. Dynamiczna forma obrotu w niezwykły i efektowny sposób prezentuje komunikat reklamowy.

https://www.karlknauer.pl/produkty/artykuly-reklamowe

Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy