Zamknij

Twój producent opakowań, który zapewni Ci ochronę, blask i przewagę

Więcej blasku dla Twojej marki, więcej spojrzeń skupionych na Twoim produkcie: firma Karl Knauer zalicza się do wiodących producentów opakowań w Niemczech. Ponad 80 lat doświadczenia i zawsze o jeden pomysł dalej niż inni – projektujemy i produkujemy opakowania, materiały reklamowe i opakowania ozdobne oraz automaty pakujące. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom w zakresie opakowań zapewniamy naszym klientom z całej Europy przewagę na rynku. Ta przewaga zaczyna się już na sklepowej półce.

 

Karl Knauer Grupa

Zarząd

Stefanie Wieckenberg, KARL KNAUER KG
Stefanie Wieckenberg

Wnuczka założyciela firmy Karla Knauera od 2016 roku jest Partnerem Zarządzającym Karl Knauer KG w Biberach oraz Przewodniczącą Rady Nadzorczej Karl Knauer Polska Sp. z o.o. w Pniewach.

Marco Manna

Od lipca 2020 r. pracuje w Karl Knauer jako dyrektor ds. zasobów ludzkich i finansów/kontroli, a od 2024 r. jest dyrektorem zarządzającym ds. handlowych.

Nicki Eberle

Od października 2022 r. jest szefem produkcji, a od 2024 r. dyrektorem zarządzającym ds. technicznych.

Karolina Matysiak, KARL KNAUER POLAND Sp. z o.o.
Karolina Matysiak

Po 17 latach pracy w firmie, Karolina Matysiak od 2020 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Karl Knauer Poland Sp. z o.o. w Pniewach.

Impressively different

Oferta i serwis.
Od wiodącego producenta opakowań

„Impressively different” – tak chcielibyśmy pomóc Ci zdystansować konkurencję. Dzięki olbrzymiemu spektrum rozwiązań w zakresie opakowań, pasji i efektywności, dzięki niezawodności i chęci poszukiwania innowacji, która ze zwariowanych wizji pozwala wyczarować opakowania, jakich dotąd nie znał świat.

Serwis na zamówienie to podstawa: doradztwo w zakresie designu i konstrukcji, zarządzanie zmianami w obszarze grafiki, technologie uszlachetnienia, rozwiązania w zakresie oprogramowania, doradztwo dotyczące materiałów, optymalizacja procesu oraz zarządzanie lean, konfekcjonowanie, logistyka i dbanie o regały, a nawet budowa automatów pakujących. 

Karl Knauer prowadzi podręcznik zarządzania, w którym opisane są różne wytyczne polityki firmy, np. polityka środowiskowa i energetyczna. Ponadto, zakład w Biberach i zakład w Pniewach są zobowiązane do przestrzegania podstawowych standardów FSC w doniesieniu do FSC-STD-40-004 V3-1, paragraf 1.5 / Załącznik D.

Verpackungen, Werbemittel und Präsentverpackungen von Karl Knauer
0
założenie firmy
0
pracowników
0
powierzchni produkcyjnej
0 %
zrównoważonego podejścia
0
przedsiębiorstwo rodzinne w 3. pokoleniu
Co robimy

Doświadczenie, kompetencje i pasja dla Twojego sukcesu

Zaprezentuj atrakcyjnie produkty, małymi gestami obudź zainteresowanie, pozyskaj serce upominkami, produkuj inteligentnie – zrób wszystko, aby zyskać przewagę: opakowania, materiały reklamowe i opakowania ozdobne z kartonu, tektury falistej i papieru oraz budowa maszyn to nasze kluczowe kompetencje. I nasza pasja. 

 

Pakowacze przyszłości

„Megatrendy i tematy przyszłości: firma Karl Knauer to Twój doświadczony partner w drodze ku pomyślnej przyszłości. Z nami zyskasz dzięki opakowaniom i materiałom reklamowym, które jeszcze do niedawna uznawano za niemożliwe. We współpracy z markowymi producentami z całej Europy tworzymy pomysły, a ich realizacje wyróżnia najwyższa jakość”

 

Lokalizacje

Korzeniami w Schwarzwaldzie.
Opakowanie dla Europy

Promocja w punkcie handlowym, wdrożenie produktu czy akcja give away – Twoje opakowania i materiały reklamowe muszą dotrzeć na miejsce we właściwym czasie. Dzięki dwóm lokalizacjom w Niemczech i Polsce jesteśmy Twoim wiarygodnym partnerem, który gwarantuje możliwość dostaw w krótkim czasie.

Miejscem założenia firmy, siedzibą i centralą przedsiębiorstwa jest Biberach w Badenii. W 2004 roku powstał w Pniewach w Polsce drugi zakład produkujący artykuły z katalogu firmy Karl Knauer. Oddział w Polsce specjalizuje się ponadto w tzw. co-packingu. Ogółem w obu lokalizacjach pracuje ponad 800 pracowników. Jesteśmy Twoim doświadczonym partnerem w dziedzinie opakowań w samym sercu Europy.

Sieci

W dialogu ze światem profesjonalistów i przyszłością

Współkreować wyzwania globalnego rynku, tworzyć sieci strategicznych przedsiębiorstw, inicjować wymianę ekspertów: nasza międzynarodowa sieć łączy nas z przyszłością. To stymuluje sprawność, tempo rozwoju i siłę innowacji.  

 

Zaangażowanie społeczne

Chętnie kroczymy na czele

Zarządzane przez właściciela, zorientowane na wartości, zaangażowane: jako tradycyjnemu przedsiębiorstwu szczególnie zależy na tym, aby wziąć na siebie odpowiedzialność. Za ludzi, którzy u nas pracują, a także za region. Pokazują to różnorodne projekty społeczne i kulturalne Fundacji Karl Knauer lub projekty wsparcia jak zakładowy żłobek „Fliegerkiste”

 

Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy