Zamknij

Karl Knauer kompensuje emisję CO₂ poprzez projekt sadzenia drzew w Niemczech

[Translate to Polish:]

Od drzewa do opakowania – i z powrotem: cykl z przyszłością.

 

Jako aktywny członek inicjatywy klimatycznej Federalnego Zrzeszenia Przemysłu Drukarskiego i Mediów (bvdm) firma Karl Knauer KG robi kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju: emisja CO₂ spowodowana działalnością przedsiębiorstwa została zrównoważona w ramach lokalnego projektu sadzenia drzew w Niemczech. W ten sposób przedsiębiorstwo zajmujące się opakowaniami nie tylko stawia na międzynarodową certyfikowaną ochronę klimatu, ale także wzmacnia lokalny ekosystem.

Na zlecenie Federalnego Zrzeszenia Przemysłu Drukarskiego i Mediów (bvdm) fundacja Unternehmen Wald potwierdza, że w celu zrównoważenia bilansu energetycznego w 2024 roku w lesie Granestausee w Harzu w Dolnej Saksonii zostanie posadzonych prawie 600 drzew. Przedsięwzięcie to stanowi cenny wkład na rzecz stabilizacji lokalnego klimatu i zwiększenia zasobów leśnych w Niemczech.

Bliskość tego projektu nie jest przypadkowa – dla firmy Karl Knauer drzewo jest bowiem czymś więcej niż tylko symbolem. Drewno jako surowiec naturalny stanowi podstawę wielu materiałów, które Karl Knauer przetwarza na opakowania i artykuły reklamowe z papieru, kartonu i tektury falistej. Zdrowy las to znacznie więcej niż wyraz odpowiedzialności ekologicznej – jest on warunkiem koniecznym dla zapewnienia zrównoważonych łańcuchów wartości.

„Ochrona klimatu nie jest dla nas abstrakcyjnym tematem, ale konkretną odpowiedzialnością, z którą mierzymy się każdego dnia”, podkreśla Stefanie Wieckenberg, wspólniczka zarządzająca w Karl Knauer KG. „Sadząc prawie 600 drzew w Harzu, angażujemy się świadomie tam, gdzie znajdują się korzenie naszych produktów: w lesie. W ten sposób bierzemy odpowiedzialność za surowiec, z którym pracujemy na co dzień – i pokazujemy, że zrównoważony rozwój zaczyna się lokalnie, a wpływa globalnie”.

Dzięki tej inicjatywie firma Karl Knauer KG po raz kolejny podkreśla swoje dążenie do całościowego i ukierunkowanego na przyszłość podejścia do odpowiedzialności ekologicznej.

Karl Knauer otrzymuje certyfikat
jpg (2 MB)
Certyfikat CO2 (Siedziba Biberach)
Certyfikat
pdf (111 KB) pdf (85 KB)
Newsletter: chcesz wiedzieć co w trawie piszczy