Zamknij

Udany początek kariery: troje praktykantów w firmie Karl Knauer

W firmie o bogatej tradycji z Biberach/Baden naukę zawodu rozpoczyna troje praktykantów. Aby zapoznać ich z firmą i przybliżyć im poszczególne działy, na początek planowany jest tydzień wprowadzający z niespodzianką na koniec.

Wykwalifikowani pracownicy jutra

Kształcenie młodych ludzi jest kluczem do sukcesów w przyszłości. Pierwszy tydzień w pracy jest bardzo ważny dla młodych ludzi, dlatego należy ułatwić im ten krok na ich drodze do rozpoczęcia życia zawodowego. Na tym etapie praktykanci nie tylko poznają firmę, ale również uzyskują szczegółowy wgląd w różne działy poprzez prezentacje i pierwsze małe zadania. W tym decydującym okresie zapewnione jest urozmaicanie pracy oraz promowane jest, do pewnego stopnia, powierzanie odpowiedzialności już od samego początku. Wraz z osobami, które rozpoczęły praktyki w latach 2021 i 2022, na koniec tygodnia wprowadzającego zaplanowano wycieczkę. Marco Manna, kierownik ds. personalnych i finansów: „Oczywiście nie zdradzimy jeszcze, dokąd odbędzie się wycieczka”. Celem wspólnej wycieczki jest lepsze poznanie się i wymiana pierwszych doświadczeń. Marco Manna podkreśla filozofię przedsiębiorstwa: „Oprócz przekazywania wiedzy teoretycznej ważne jest, aby powierzać młodym pracownikom odpowiedzialność. Mają oni przy tym zawsze swobodę i możliwość zastosowania tego, czego się nauczyli, w praktyce i uczenia się na błędach”. Podejście to znajduje odzwierciedlenie w projektach dla praktykantów, w przypadku których ważną rolę odgrywają aspekty socjalne i społeczne. „Należą do nich przykładowo inicjatywy takie jak pastwisko pszczele firmy Karl Knauer, prowadzenie kanałów społecznościowych czy udział w branżowych konkursach i wydarzeniach związanych z praktykami” – kontynuuje Manna.

Świetlana perspektywa

Oprócz początkującej praktykantki w dziale zarządzania maszynami i urządzeniami, karierę w firmie Karl Knauer rozpoczynają również początkujący specjalista ds. handlowych i początkująca specjalistka ds. handlowych. W tym roku widać też wyraźnie, że zawody techniczne przyciągają mniej kandydatów niż ich odpowiedniki handlowe. A to właśnie zawody techniczne oferują szeroki wachlarz możliwości. Osoby, które żywią pasję do techniki, mają duże szanse zakwalifikowania się na praktyki. Marco Manna: „W firmie Karl Knauer są jeszcze wolne stanowiska na rok 2023, w tym stanowisko technologa opakowań lub operatora maszyn i urządzeń”. Zainteresowane osoby, które szukają możliwości odbycia praktyk w tym obszarze w najbliższym czasie są serdecznie zachęcane do wzięcia udziału w dniu otwartym, aby zobaczyć z bliska świat takiej pracy i być może znaleźć miejsce nauki zawodu.

Kolejna możliwość rozwoju zawodowego w firmie Karl Knauer: awans poprzez ukierunkowane doskonalenie zawodowe. Dwóch praktykantów, którzy w tym roku pomyślnie ukończyli praktyki w zawodzie operatora maszyn i urządzeń, będzie kontynuować praktyki w dziale technologii opakowań przez kolejny rok.

Osoby odbywające praktyki w firmie Karl Knauer mają duże możliwości: po pomyślnym ukończeniu praktyk istnieje zazwyczaj możliwość stałego zatrudnienia. Firma Karl Knauer stawia na długoterminowe zatrudnianie nowych, wykwalifikowanych pracowników. Kto zatem chce pracować w takim innowacyjnym i dynamicznym środowisku, może ubiegać się o przyjęcie na praktyki w 2024 roku. Nigdy nie jest za wcześnie, aby zbudować fundamenty swojej zawodowej przyszłości. Rozpocznij swoją karierę!

troje praktykantów w firmie Karl Knauer
jpg (3 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy