Zamknij

Całkowita kompensacja emisji energetycznych

Już od dziesięcioleci firma Karl Knauer, specjalista w dziedzinie opakowań i artykułów reklamowych, w ramach kompleksowego systemu zarządzania zrównoważonym rozwojem podejmuje wszelkie działania umożliwiające redukcję emisji CO2 w procesie produkcji do absolutnego minimum. Dlatego przykładowo oddział w Biberach w 100% zasilany jest energią ze źródeł odnawialnych, w tym z własnych instalacji fotowoltaicznych.

Nieuniknione emisje, np. związane z zakupem energii lub ogrzewania, są ustalane, rejestrowane, a następnie wyrównywane. Ta kompensacja odbywa się zgodnie z wytycznymi inicjatywy klimatycznej Federalnego Zrzeszenia Przemysłu Drukarskiego i Mediów (bvdm) w oparciu o szczególnie restrykcyjny „Gold Standard”. Aktualnie Karl Knauer wspiera w związku z tym projekt w Erytrei, polegający na naprawianiu istniejących studni, dlatego może określać się jako członek inicjatywy klimatycznej bvdm. Celem działań wspieranych przez firmę Karl Knauer jest zaopatrzenie ludności lokalnej w czystą wodę pitną, aby w ten sposób uniknąć konieczności gotowania wody przeznaczonej do spożycia. Pozwoli to zaoszczędzić 122 000 ton drewna opałowego rocznie.

„Ważne jest dla nas przejęcie odpowiedzialności za środowisko, ale przede wszystkim także za człowieka. Dlatego w ramach naszych działań wyrównawczych wybieramy projekty, których pozytywny wpływ na środowisko lokalne i jakość życia miejscowej ludności jest udowodniony – jak w przypadku projektu studni w Erytrei”, tak Stefanie Wieckenberg, wspólniczka zarządzająca w firmie Karl Knauer, uzasadnia zaangażowanie przedsiębiorstwa w tę inicjatywę.

 

CO2 odszkodowanie (Siedziba Biberach)
Certyfikat
pdf (63 KB) pdf (77 KB)
Raport zrównoważonego rozwoju 2023
Broszury
pdf (5 MB) pdf (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy