Zamknij

Ekscytujące możliwości kariery: Girls‘ Day w Karl Knauer

Girls' Day 2024 bei Karl Knauer

Girls' Day nie jest zwykłym dniem ukierunkowania zawodowego. Od 2001 roku wydarzenie to umożliwia dziewczętom zapoznanie się z zawodami, w których odsetek kobiet nadal wynosi mniej niż 40%, jak i zdobycie cennych umiejętności praktycznych. Program obejmuje również zawody, w jakich kształcimy, czyli technolog opakowań i technolog mediów drukowanych. Aby zapoznać uczennice z regionu przede wszystkim z tymi zawodami, specjalista ds. opakowań i reklamy Karl Knauer także w tym roku wziął udział w ogólnokrajowym Dniu Dziewcząt.

Według Federalnego Urzędu Statystycznego odsetek kobiet kształcących się w zawodzie technologa opakowań wynosi niecałe 12 procent, a w przypadku technologa mediów drukowanych niecałe 16 procent. Girls' Day w Karl Knauer pokazuje jednak, że zawody te są interesujące i obiecujące również dla kobiet. Jennifer Schöner, menedżer projektu ds. innowacji w firmie Karl Knauer, która także odbyła praktykę w zawodzie technologa opakowań, opiekowała się 11 uczestniczkami przez cały dzień. Po kompleksowej wycieczce po zakładzie rozpoczęły się pierwsze warsztaty: dziewczęta wspólnie wykonały kalendarz adwentowy – nawet z dwoma dodatkowymi okienkami na pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia. Kalendarz został wypełniony drobnymi upominkami, dzięki czemu uczestniczki mogły zabrać do domu wspaniałą pamiątkę. Po przerwie obiadowej odbyły się dwa kolejne warsztaty dotyczące wykrawania i drukowania / laboratorium kolorów, które miały na celu nie tylko przybliżenie teorii, ale także praktyczną demonstrację. Podczas warsztatów dotyczących wykrawania bardzo dokładnie przyjrzano się wykrojnikowi, natomiast podczas warsztatów obejmujących drukowanie/ laboratorium kolorów uczestniczki mogły uwolnić swoją kreatywność przy mieszaniu barw. 

Jennifer Schöner wyciągnęła bardzo pozytywne wnioski: „Byliśmy bardzo zadowoleni, że tak wiele dziewcząt było zainteresowanych naszym przedsiębiorstwem i naszymi praktykami w tym roku. Przyjemnie było także zobaczyć, z jakim zaangażowaniem wzięły udział w warsztatach.” 

Kierownik ds. personalnych, David Dilger, również był zadowolony z tegorocznego Girls' Day: „Ostatnie kilka dni upłynęło pod znakiem szkoleń: najpierw targi kariery w Offenburgu, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kilka dni później Girls' Day w naszej siedzibie w Biberach. Cieszymy się z dużego zainteresowania i mamy nadzieję, że w nadchodzących latach ponownie zobaczymy niektóre twarze.”

Dzień Dziewcząt odbywa się od 2001 roku i jest sponsorowany przez Federalne Ministerstwo Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży oraz Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych. W 2023 r. wpłynęło prawie 14 000 ofert od firm i instytucji z całych Niemiec. Kolejny Girls' Day odbędzie się 3 kwietnia 2025 r.

Girls' Day 2024 w Karl Knauer
Girls' Day 2024 w Karl Knauer
jpg (6 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy