Zamknij

Jakość praktyk w firmie Karl Knauer: „znakomita”

Srebro na Druck&Medien Awards 2022

 

Najważniejsze wydarzenie niemieckiej branży poligraficznej i medialnej, wręczenie nagród Druck&Medien stało się w tym roku „pełnoletnie”: już po raz 18. jury ekspertów nagrodziło przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wyróżniły się pozytywnie swoimi wyjątkowymi produktami, innowacjami lub ofertami. Wśród laureatów tradycyjnie znalazł się także specjalista w dziedzinie opakowań i artykułów reklamowych, firma Karl Knauer ze Szwarcwaldu, która oprócz nominacji do finału w kategorii „Drukarnia opakowań roku” może się także cieszyć z drugiego miejsca w kategorii „Najlepsze przedsiębiorstwo roku kształcące zawodowo”.

„To piękne uznanie dla naszego zaangażowania, że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni za jakość naszego kształcenia i ofertę, jaką udostępniamy naszym praktykantom”, mówi z okazji wręczenia nagród Marco Manna, kierownik ds. personalnych w firmie Karl Knauer KG. „Jak chyba każde przedsiębiorstwo, także i my poszukujemy młodych kandydatów, którzy mają ochotę pracować w fascynującej i bardzo wszechstronnej branży. A pozytywne zainteresowanie, jakie niesie ze sobą taka nagroda, pomaga nam w pozyskiwaniu młodych specjalistów”.

Specjaliści jutra – made by Karl Knauer

Faktem jest, iż to rodzinne przedsiębiorstwo od wielu lat inwestuje mnóstwo zaangażowania, czasu, a także pieniędzy, aby wspierać młodych ludzi wkraczających na ścieżkę zawodową. Oprócz przekazywania fachowej wiedzy, osoby odpowiedzialne za to działanie w Karl Knauer dążą także do aktywnego i jak najszybszego włączania praktykantów w codzienny tryb pracy. Firma wspiera ich samodzielność i odpowiedzialne wykonywanie obowiązków, także w ramach specjalnych projektów dla praktykantów, takich jak np. prowadzenie kanałów przedsiębiorstwa w mediach społecznościowych, działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju czy uczestniczenie w konkursach związanych z branżą opakowań.

Nie tylko jury konkursu Druck&Medien, ale przede wszystkim rzut oka na statystyki potwierdza, że to słuszna droga: w 2021 roku w firmie Karl Knauer pracowało łącznie 21 praktykantów i studentów. „Nasi praktykanci regularnie zaliczani są do najlepszych w kraju i prezentują imponujące wyniki. Dlatego cieszymy się, że większość z nich po zakończeniu praktyk pozostaje w przedsiębiorstwie i razem z nami kształtuje przyszłość”, mówi Michael Deronja, dyrektor zarządzający firmy Karl Knauer KG.

Marco Manna z certyfikatami Druck&Medien Awards 2022
jpg (3 MB)
Druck&Medien Awards 2022 Silver
png (81 KB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy