Zamknij

Karl Knauer zdobywa nagrodę w dziedzinie wzornictwa – German Design Award 2024

Karl Knauer, uznany ekspert w dziedzinie opakowań ze Schwarzwaldu, po raz kolejny został uhonorowany prestiżową nagrodą German Design Award 2024 – tym razem za ekskluzywne opakowanie piwa marki premium, Stella Artois. 

Wszystko jest w porządku: pod względem wyglądu, funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju! 
W tym przypadku to właśnie trzy rzeczy przekonały jury prestiżowego konkursu German Design Award 2024 do wyróżnienia opakowania Stella Artois: pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w przypadku opakowania Stella Artois, są zaokrąglone rogi i wyszukane lakierowanie kartonu. Wyraźnie odróżnia to wysokiej jakości opakowanie grupy piwowarskiej ABInBev od zwykłych opakowań zewnętrznych pod względem wzornictwa i wyglądu. Po zdjęciu z półki kartonu, który zawiera dwanaście butelek reliefowych o pojemności 0,33 litra, można zobaczyć drugi, bardzo innowacyjny szczegół, za który projektanci opakowań firmy Karl Knauer zostali teraz uhonorowani: teleskopowy uchwyt, który nie wymaga żadnych wzmacniających pasków z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest szczególnie łatwy do chwycenia i przyjazny dla środowiska. Na koniec warto wspomnieć, że opakowanie można łatwo podzielić na dwie połowy wzdłuż perforacji 360 stopni. Dolna komora trzyma wszystkie butelki razem i może być wykorzystywana, po przesunięciu zintegrowanych powierzchni bocznych do wewnątrz, jako taca. „Mimo wyjątkowych szczegółów i wymagających cech projekt ten był realizowany wyjątkowo szybko, płynnie i bez komplikacji. Współpraca z zaangażowanymi partnerami projektu przyniosła naprawdę dużo radości i orzeźwienia, podobnie jak zawartość naszego nagrodzonego opakowania” – mówi Hubert Wernet, kierownik ds. innowacji w firmie Karl Knauer, wspominając z sentymentem fazę projektowania.

Opakowanie nie zawiera tworzyw sztucznych i jest wykonane w całości ze zrównoważonych zasobów europejskich. Karton typu kraft można zatem po opróżnieniu wszystkich butelek, na przykład z okazji ceremonii wręczenia nagród, łatwo poddać recyklingowi, wrzucając go do pojemnika na papier. 

German Design Award: Nagroda za doskonałe wzornictwo
German Design Award to nagroda premium przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa (Rat für Formgebung). Dzięki ogólnoświatowemu spektrum i międzynarodowemu znaczeniu jest to jedna
z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa. Od 2012 roku German Design Award identyfikuje kluczowe trendy w projektowaniu, prezentuje je szerokiej publiczności i nagradza. Każdego roku wyróżniane są wyjątkowe zgłoszenia w dziedzinie wzornictwa produktów, komunikacji i architektury.
 

German Design Award 2024
png (1 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy