Zamknij

Karl Knauer zdobywa złoto w Berlinie

Karl Knauer bei der Preisverleihung des iF Design Awards in Berlin

Pod koniec kwietnia w Berlinie firma Karl Knauer KG została uhonorowana złotą nagrodą iF DESIGN AWARD 2024, jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Tym razem eksperci w dziedzinie opakowań ze Schwarzwaldu zaimponowali 132-osobowemu jury swoim ekskluzywnym opakowaniem dla marki piwa premium Stella Artois. W uzasadnieniu nagrody stwierdzono, że wysokiej jakości zamknięte pudełko zawierające dwanaście butelek o pojemności 0,33 litra koncernu piwowarskiego ABInBev jest „być może największą innowacją w zakresie opakowań napojów od czasu sześciopaku”. 

Wzornictwo, które przyciąga wzrok
Podobnie jak sześciopaki, opakowania Stella Artois są wykonane w całości z tektury, a zatem są produkowane z ekologicznego materiału, który można łatwo poddać recyklingowi w kontenerze na papier. Na tym jednak kończą się podobieństwa do standardowych systemów opakowaniowych stosowanych w handlu napojami. Nowe, eleganckie opakowanie Stella Artois z zaokrąglonymi rogami i wyszukanym wykończeniem już na pierwszy rzut oka pokazuje, że w środku musi się znajdować coś wyjątkowego, a tym samym stanowi idealne uzupełnienie dla marki premium. Po zdjęciu kartonu z półki można zobaczyć drugi, bardzo innowacyjny szczegół, za który projektanci opakowań firmy Karl Knauer zostali już uhonorowani nagrodą German Design Award 2024: teleskopowy uchwyt, który nie wymaga żadnych wzmacniających pasków z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest łatwy i wygodny do chwycenia i transportu. Gdy dwanaście małych butelek bezpiecznie dotrze do miejsca przeznaczenia, można spodziewać się niezwykłego doświadczenia związanego z rozpakowywaniem: opakowanie można łatwo podzielić na dwie połowy wzdłuż 360-stopniowej perforacji, a dolną część można błyskawicznie przekształcić w tacę, przesuwając zintegrowane boczne klapki do wewnątrz. 

Dla Karl Knauer, przedsiębiorstwa o bogatej tradycji, jest to już dziewiąte wyróżnienieprestiżową nagrodą iF Award. Czyni to tę szwarcwaldzką firmę jednym ze stałych bywalców ceremonii wręczenia nagród, podczas której tylko 75 z prawie 11 000 zgłoszeń konkursowych zostało uhonorowanych złotą nagrodą. To powód do wzniesienia toastu – oczywiście z butelką piwa Stella Artois. 

Zespół Karl Knauer jest zachwycony, że został uhonorowany złotą nagrodą iF Design Award.
Złota nagroda za innowacyjne opakowanie piwa
jpg (5 MB)
Karl Knauer podczas ceremonii wręczenia nagród iF Design Awards w Berlinie
Zespół Karl Knauer jest zachwycony nagrodą
jpg (3 MB)
Karl Knauer podczas ceremonii wręczenia nagród iF Design Award w Berlinie
Karl Knauer zdobywa złotą nagrodę iF Design Award w Berlinie
jpg (4 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy