Zamknij

Kolejnych siedmiu nowych wykwalifikowanych pracowników na jutro

Rozpoczęcie praktyk w firmie Karl Knauer

 

Specjalista ds. opakowań Karl Knauer może powitać w firmie w nowym roku szkolnym siedmiu nowych praktykantów. Łącznie 23 praktykantów sprawia, że firma z tradycjami jest na dobrej pozycji, jeśli chodzi o rekrutację młodych talentów. 

Zgodnie z najnowszymi danymi Federalnego Ministerstwa Gospodarki, pod koniec sierpnia, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w Badenii-Wirtembergii nie było jeszcze obsadzonych prawie 36 000 miejsc dla praktykantów. Tym bardziej osoby odpowiedzialne w firmie Karl Knauer cieszą się, że siedmiu młodych mężczyzn zdecydowało się rozpocząć swoje życie zawodowe w Biberach. Oprócz studenta studiów dualnych na kierunku ekonomii przemysłu, do 400-osobowej załogi w Biberach należy obecnie technolog mediów drukowanych, dwóch specjalistów ds. logistyki magazynowej, specjalista ds. handlowych oraz operator maszyn i urządzeń. Znajoma twarz kończy początek szkolenia: po pomyślnym ukończeniu dwuletniej praktyki zawodowej jako operator maszyn i urządzeń, praktykant dodaje roczną praktykę jako technolog opakowań.

Różnorodność i odpowiedzialność - od samego początku

Siedmiu nowych praktykantów doświadczy już w pierwszych dniach, dlaczego jakość kształcenia w firmie Karl Knauer jest regularnie nagradzana. Oprócz standardowych szkoleń i instrukcji bezpieczeństwa młodzi praktykanci dowiedzą się m.in. na warsztatach finansowych, jak - jeśli jest się zaradnym - można spełnić z pierwszym wynagrodzeniem początkowym mniejsze lub nawet większe marzenia. Razem z praktykantami, którzy rozpoczęli szkolenia w 2020 i 2021 roku, wyjeżdżamy na początku września na wycieczkę, podczas której uczniowie będą mogli doświadczyć bliskości natury. Wspiera to ducha zespołu i jest pierwszą dobrą okazją do poznania się i wymiany pomysłów. Wspólne zainteresowania można również odkryć podczas realizacji specjalnych projektów dla praktykantów, które firma Karl Knauer inicjuje co roku. Należą do nich przykładowo pastwisko pszczele firmy Karl Knauer, prowadzenie kanałów społecznościowych na Facebooku i Instagramie czy udział w branżowych konkursach i wydarzeniach związanych z praktykami. „Ważne jest dla nas nie tylko przekazywanie wiedzy teoretycznej naszym młodym pracownikom, ale także powierzanie im odpowiedzialności, zapewnianie swobody i możliwości, dzięki którym będą mogli zastosować w praktyce to, czego się nauczyli, ale także od czasu do czasu uczyć się na własnych błędach” – kontynuuje Marco Manna. „Dzieje się to z jednej strony w działach, w których praktykanci - w zależności od wybranej specjalizacji - zajmują się bardzo różnymi tematami i zagadnieniami, ale również podczas realizacji projektów dla praktykantów, w przypadku których często dodatkową rolę odgrywają aspekty społeczne i/lub socjalne”.

Osoby, które wykorzystają swoje „lata nauki” w firmie Karl Knauer na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz pomyślnie zakończą proces kształcenia, mogą z reguły liczyć na stałą umowę o pracę. Podobnie jak w przeszłości, specjalista w dziedzinie opakowań planuje w przyszłości zatrudnić nowych wykwalifikowanych pracowników we własnym przedsiębiorstwie.

[Translate to Polnisch:]
Nowi praktykanci w firmie Karl Knauer KG 2022
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy