Zamknij

Nowy wymiar delektowania się winem

Neuheiten Präsentverpackungen 2023/2024

Opakowania na prezenty 2023/24

 

Efektowne, stylowe, o naturalnym wyglądzie: doznania smakowe, przystawka, intrygująca zawartość – nowe opakowania ozdobne to obietnica delektowania się zawartością, a opakowania na wina, alkohole i inne napoje to wykwintność i wyróżniający się styl. Firma Karl Knauer KG (Biberach/Baden), pionier w tej dziedzinie, prezentuje trendy opakowaniowe, które w artystyczny sposób łączą elegancję, zrównoważony rozwój i atrakcyjne wrażenia dotykowe dzięki naturalnym materiałom, technikom uszlachetniania i projektom graficznym. Z dyskretnym urokiem, a jednocześnie przyciągającym wzrok blaskiem, wyznaczają nowe standardy w dziedzinie opakowań na wina i napoje alkoholowe, znacząco wpływając na trendy w branży.

Szlachetne i atrakcyjne: czerń i złoto


Szlachetne wina zasługują na odpowiednie opakowanie, które dorównuje ich wysokiej jakości. Doskonale sprawdzają się tutaj opakowania w kolorze głębokiej czerni w połączeniu z subtelnymi tłoczeniami i stylowymi złotymi elementami. Drobne, wypukłe wzory opakowania na wino „Noblesse” nadają mu wyjątkowe wrażenia dotykowe i manifestują jego wartość i ekskluzywność. Zestawienie głębokiej czerni i złotego koloru jest bardzo modne, a w połączeniu ze stylowymi tłoczeniami przyciąga uwagę i sprawia, że ochota na wino pojawia się jeszcze przed otwarciem butelki. Karton prezentowy „De Luxe XL”, charakteryzujący się eleganckim połączeniem matowych i błyszczących efektów, także przykuwa wzrok. Opakowanie nadaje produktowi szlachetny wygląd i stanowi efektowny akcent. Połączenie różnych struktur powierzchni zapewnia opakowaniom ciekawą i nowoczesną estetykę.

Siła estetyki


Udane opakowanie zachwyca nie tylko walorami dotykowymi, ale także wizualnymi. W nowych opakowaniach na wino „Wine Trilogy” i „Exquisit” zastosowano błyszczące folie, które tworzą subtelny połysk i w elegancki sposób odbijają światło. Błyszczące elementy opakowań „Wine Trilogy” i „Exquisit” w połączeniu z ciemnymi, modnymi kolorami tworzą harmonijny, szlachetny i atrakcyjny efekt. 

Zrównoważony rozwój i naturalność


Zrównoważony rozwój od dawna jest ważnym tematem dla firmy Karl Knauer KG i wielu konsumentów. Dla koneserów wina coraz większe znaczenie ma fakt, aby także opakowanie było produkowane i projektowane w sposób przyjazny dla środowiska i oszczędzający zasoby. W przypadku opakowań „PURE line” firma Karl Knauer KG stawia na naturalną w dotyku powierzchnię i materiał, który wizualnie bardzo dobrze podkreśla temat zrównoważonego rozwoju.


„PURE line Multibox” to nowy, zrównoważony, modny i wszechstronny produkt w serii „PURE line”. To wielozadaniowe pudełko nie tylko idealnie nadaje się do prezentacji whisky, ginu i innych alkoholi, ale także stanowi doskonałe rozwiązanie do pakowania prezentów, takich jak słoiki z miodem i dżemem. Modułowa konstrukcja wkładki umożliwia dostosowanie jej do odpowiedniego prezentu zarówno pod względem wysokości, jak i za pomocą składanych przegródek.

Karl Knauer prezentuje również innowację „PURE line” – „Cubes”. To opakowanie służy zarówno jako stylowy mały koszyk, jak i praktyczna przegroda w kartonie prezentowym, co pomaga utrzymać porządek. Opakowania są dostępne w eleganckim czarnym i naturalnym wzornictwie i pasują do kartonu prezentowego na 2 i 3 wina (360 mm). (zdjęcie: kosze na prezenty „Cubes”, „PURE line Multibox” i „PURE line Deckel schwarz”)

Modne kolory: granatowy i ciemnozielony


Aktualne trendy w projektowaniu opakowań pokazują rosnącą popularność koloru granatowego i ciemnozielonego. Te dwa kolory nadają opakowaniom elegancki, wyrafinowany i ponadczasowy wygląd. Głęboki granat jest często kojarzony z powagą i elegancją. Wyraża pewność siebie i nadaje produktowi wysoką jakość. Ciemna zieleń symbolizuje silny związek z naturą i podkreśla wagę, jaką firmy przywiązują do odpowiedzialności ekologicznej.
 

Oczekiwanie na sezon świąteczny

Dzięki pięknym nowym świątecznym opakowaniom narasta radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie, z ogromną ekscytacją czekamy na niespodzianki ukryte w tych naturalnych kartonach prezentowych wielokrotnego użytku ze szlachetnym tłoczeniem w matowej bieli. 
 

Jesienne jabłka w innowacyjnym opakowaniu


Nowy motyw Bag in Box „Apfelernte” powstał z inspiracji słonecznym dniem zbiorów w sadzie i jest dostępny jako opakowanie 3- i 5-litrowe. Ten motyw budzi pragnienie świeżego i pysznego soku jabłkowego.

Opakowanie ozdobne na wino w nowoczesnym stylu: elegancja, zrównoważony rozwój i zmysłowe doznania 


Opakowanie ozdobne na wino ma nie tylko chronić zawartość. Powinno ono zachwycić kupującego i dostarczyć mu zmysłowych wrażeń. Nowy trend wyrazistych wrażeń dotykowych, czy to w postaci tłoczeń reliefowych, struktur czy specjalnych materiałów, sprawia, że zakup i stosowanie opakowań staje się radosnym wydarzeniem. Klient powinien czuć więź z opakowaniem i wyobrażać sobie delektowanie się winem jeszcze przed jego odkorkowaniem.

Podsumowując, nowe trendy opakowaniowe firmy Karl Knauer KG, jednego z największych niemieckich producentów opakowań prezentowych, zapowiadają ekscytującą przyszłość dla branży winiarskiej w latach 2023–2024. Dzięki elegancji, zrównoważonemu rozwojowi i innowacyjnym pomysłom na opakowania Karl Knauer wyznacza nowe standardy i sprawia, że wino staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym doświadczeniem dla konsumentów. Połączenie estetyki i świadomości ekologicznej zwiastuje obiecujący rozwój w świecie szlachetnych win.
 

Katalog Opakowania ozdobne 2023/24
Katalogi
pdf (11 MB) pdf (11 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | PURE line Bocksbeutel
Prezentowane opakowanie Bocksbeutel
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | PURE line Cubes
Prezentowane opakowanie Cubes
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Deckel PURE line schwarz
Prezentowane opakowanie Deckel PURE line
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | De Luxe XL, Weinpräsentkarton für dickere Sektflaschen
Prezentowane opakowanie De Luxe
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Exquisit, Weinpräsentkarton, changchierende Mattglanzeffekte
Prezentowane opakowanie Exquisit
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | PURE line Multibox
Prezentowane opakowanie Multibox
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Multicolor, Weinfaltschachtel
Prezentowane opakowanie Multicolor
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Noblesse, Weinpräsentkarton
Prezentowane opakowanie Noblesse
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Schlittenfahrt Weihnachten Weinpräsentkarton
Prezentowane opakowanie Schlittenfahrt
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Simply Christmas, Weihnachten Weinpräsentkarton
Prezentowane opakowanie Simply Christmas
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | WEINline, Weinpräsentkarton, Online auf schlichtem PURE line Natur
Prezentowane opakowanie WEINline
jpg (2 MB)
Karl Knauer | Präsentverpackungsneuheit 2023/2024 | Weintrilogie Weinpräsentkarton
Prezentowane opakowanie Weintrilogie
jpg (2 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy