Zamknij

Partnerstwo edukacyjne firmy Karl Knauer KG

Partnerstwo edukacyjne firmy Karl Knauer KG

Praktykanci są niezwykle ważni dla każdego przedsiębiorstwa. Pandemia koronawirusa spowodowała ograniczenia na rynku praktyk, co skutkuje odczuwalnymi stratami w wielu zakładach. Według Federalnego Urzędu Statystycznego od 2022 roku liczba umów o praktyki znów nieznacznie wzrosła i osiągnęła ogólny poziom 468 900. Wielu młodych ludzi wciąż nie ma pewności, jaki zawód jest dla nich odpowiedni. Powodem jest brak możliwości odbycia praktyk lub nawiązania kontaktu z przedsiębiorstwami w czasie pandemii COVID-19, do tego dochodzi spadek liczby młodych ludzi z przyczyn demograficznych.

Dlatego tak ważne jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z uczniami i zachęcenie młodych ludzi do sprawdzenia się w zawodzie. W Badenii-Wirtembergii już w 2012 roku zawarto porozumienie w sprawie rozwoju partnerstw edukacyjnych między szkołami a przedsiębiorstwami. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorstw i ich możliwości edukacyjnych. Dzięki temu podczas różnych wydarzeń uczniowie mogą zapoznać się z propozycjami praktyk zawodowych.

Przedsiębiorstwo Karl Knauer z siedzibą w Biberach w Badenii już od wielu lat pełni rolę partnera edukacyjnego. Działania skupiają się w Centrum Edukacyjnym Ritter von Buss w Zell am Harmersbach, a także w Centrum Edukacyjnym Heinrich-Hansjakob w Haslach. Od 2023 roku również Szkoła im. Astrid Lindgren w Offenburgu oraz Gimnazjum im. Roberta Gerwiga w Hausach są partnerami edukacyjnymi firmy Karl Knauer.

Edukacja w Karl Knauer

Obecnie Karl Knauer prowadzi 13 programów edukacyjnych w obszarze technicznym i handlowym oraz 3 programy nauki dualnej. Średniej wielkości firma zatrudniająca około 400 pracowników oferuje w Biberach miejsca praktyk na rok 2024, ma także jeszcze kilka wolnych miejsc na rok 2023.

Jako wielokrotnie nagradzane przedsiębiorstwo roku w zakresie kształcenia zawodowego zakład oferuje praktykantom urozmaicony plan nauki. W Karl Knauer praktykanci mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, nowoczesne miejsca pracy i samochód elektryczny do swobodnego użytkowania, a także wsparcie socjalne. Obejmuje to popołudnia dla praktykantów, możliwości rozwoju zawodowego, własne projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju i komunikacji korporacyjnej, a także opiekunów, którzy pomagają praktykantom w każdym dziale.

Jakie korzyści odnoszą uczniowie dzięki partnerstwu edukacyjnemu z Karl Knauer?

Uczniowie mogą poznać od środka różne zawody, zdobywają doświadczenie dotyczące profili wymagań w poszczególnych zawodach, organizacji szkoleń oraz możliwości rozwoju w zakładzie.

„Chętnie odwiedzamy nasze szkoły partnerskie i wyjaśniamy, jak wygląda produkcja opakowań”, mówi Kilian Vollmer, referent ds. personalnych, odpowiedzialny za praktykantów handlowych w firmie Karl Knauer. „Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak wielopłaszczyznowe są zawody w naszej branży i jak dzięki zrównoważonemu podejściu do opakowań możemy zapewnić bezpieczną przyszłość”.

Karl Knauer oferuje również wycieczki po zakładzie oraz praktyki w firmie dla potencjalnych pracowników. Daje to uczniom jeszcze głębszy wgląd w działalność przedsiębiorstwa, aby samodzielnie mogli przekonać się o różnorodności i wysokim poziomie nauki w Karl Knauer.

Informacje ogólne o przedsiębiorstwie Karl Knauer

Co mają ze sobą wspólnego napoje, artykuły spożywcze, towary konsumpcyjne i produkty techniczne? Wszystkie muszą być zapakowane. Opakowania spełniają wiele funkcji: zabezpieczają towar, służą do promocji marki, a także prezentacji w handlu lub w sklepie internetowym. Wiele z tych opakowań kartonowych pochodzi od firmy Karl Knauer z Biberach w Badenii, jednego z czołowych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie, zajmującego się produkcją opakowań, artykułów reklamowych i opakowań ozdobnych oraz budową automatów pakujących.

Pod hasłem „imponująco inne” blisko 800 pracowników w oddziałach w Biberach i w Pniewach (w Polsce) opracowuje i produkuje rozwiązania opakowaniowe dla praktycznie wszystkich branż. Karl Knauer uchodzi za wyjątkowo innowacyjne przedsiębiorstwo, które zostało wyróżnione wieloma międzynarodowymi nagrodami. Kolejnym ważnym aspektem dla firmy jest odpowiedzialność wobec ludzi, środowiska i natury. Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii przedsiębiorstwa, dlatego w przypadku każdego pojedynczego produktu celem jest zwiększanie efektywności procesów, oszczędzanie zasobów i minimalizowanie emisji.

Nasi partnerzy w dziedzinie edukacji
Nasi partnerzy w dziedzinie edukacji
jpg (3 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy