Zamknij

Kompensacja emisji związanych z energią

W tym roku producent opakowań Karl Knauer z powodzeniem skompensował 543 tony CO₂. Ta kompensacja została osiągnięta dzięki wsparciu projektu „Gyapa Improved Cook Stoves” w Ghanie. Projekt, certyfikowany zgodnie ze standardem „Gold Standard”, zastępuje nieefektywne tradycyjne piece kuchenne efektywnymi piecami węglowymi Gyapa, co zmniejsza zużycie węgla drzewnego, a tym samym emisję gazów cieplarnianych.

„Nasza odpowiedzialność obejmuje zarówno ochronę środowiska, jak i poprawę warunków życia lokalnej ludności” – wyjaśnia Stefanie Wieckenberg, zarządzająca wspólniczka w firmie Karl Knauer. Piece Gyapa zwiększają efektywność do około 30% dzięki ceramicznej powłoce, w porównaniu do 10-15% tradycyjnych pieców kuchennych. To nie tylko oszczędza CO₂, ale także obniża koszty dla rodzin w Ghanie, które potrzebują mniej węgla drzewnego.

Projekt jest realizowany przez Relief International we współpracy z lokalnymi organizacjami i jest obecnie stosowany w całej Ghanie. Oprócz redukcji emisji gazów cieplarnianych, poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, ponieważ powstaje mniej dymu i drobnego pyłu. Przyczynia się to również do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) opracowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Od lat Karl Knauer stawia na kompleksowe zarządzanie zrównoważonym rozwojem w celu redukcji i kompensacji emisji CO₂. Zakład produkcyjny w Biberach jest w pełni zasilany odnawialną energią elektryczną, w tym firmowymi systemami fotowoltaicznymi. Niezbędne emisje, wynikające z zakupu energii lub ciepła sieciowego, są rejestrowane i kompensowane.

Dzięki ciągłemu wsparciu takich projektów, Karl Knauer pozostaje aktywnym członkiem inicjatywy klimatycznej Niemieckiej Federacji Przemysłu Drukarskiego i Medialnego (bvdm) i daje silny przykład dla produkcji neutralnej pod względem emisji CO2.

Certyfikat Bilansu Energetycznego
jpg (4 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy