Zamknij

Świętowanie łącznie 880 lat pracy w firmie Karl Knauer

Sześciu pracowników pracuje w firmie rodzinnej od 1977 roku

 

W miniony piątek, 11 listopada, kierownictwo firmy Karl Knauer KG po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 zaprosiło tegorocznych jubilatów na uroczystość do hotelu Badischer Hof w Prinzbach. Uhonorowano 30 pracowników za 10, 20, 25, 30, 35, 40 i 45 lat pracy w firmie.

Stefanie Wieckenberg, wspólniczka zarządzająca w firmie Karl Knauer KG, uhonorowała 880 lat pracy w firmie słowami uznania: „Wieloletni pracownicy ze swoim obszernym know-how są niezastąpieni. Stanowią oni fundament firmy odnoszącej sukcesy i kształtują ją przez lata. W przyszłym roku będziemy obchodzić 85-lecie naszej działalności – bez naszych oddanych pracowników nie byłoby to możliwe”. Stefanie Wieckenberg podziękowała również wyróżnionym w imieniu rodziny właścicieli, zarządu i wszystkich kierowników za ich wieloletnie zaangażowanie. Wyróżnienia objęły wszystkie działy: od produkcji, poprzez magazyn, aż po administrację, dział handlowy i dział budowy maszyn – tych 30 pracowników i pracownic zwykle zna firmę jak własną kieszeń.

Cztery osoby, które pracują w firmie od 25 lat, otrzymały również srebrną sarnę Karl Knauer oraz dyplom Izby Przemysłowo-Handlowej; cztery osoby, które pracują w firmie od 35 lat, otrzymały złotą sarnę Karl Knauer; z kolei cztery osoby, które pracują w firmie od 40 lat, otrzymały dyplom Izby Przemysłowo-Handlowej oraz dyplom kraju związkowego Badenia-Wirtembergia podpisany przez premiera Winfrieda Kretschmanna. Wręczył go burmistrz Biberach Jonas Breig. W swojej mowie powitalnej znalazł on następujące słowa uznania: „W dzisiejszym pędzącym świecie takie wyróżnienia jak dzisiejszego wieczoru są czymś wyjątkowym”. Wyróżnienie to pokazuje, jak mocno pracownicy są związani z firmą i regionem, co wynika między innymi z imponującego rozwoju firmy. Techniczne know-how, innowacyjna polityka handlowa i zrównoważony rozwój produktów to recepta na sukces firmy, z którego korzysta wielu mieszkańców Biberach i regionu za sprawą dobrych i pewnych miejsc pracy, co z kolei przekłada się na wysoką lojalność pracowników.

Sześć osób z 45-letnim stażem pracy w firmie otrzymało w tym roku platynową sarnę Karl Knauer. Otrzymali oni również specjalne podziękowania od Michaela Deronja, dyrektora zarządzającego firmy Karl Knauer KG: „W tym przypadku nie jest to tylko frazes: Właściwie prawie całe dotychczasowe życie poświęcili firmie Karl Knauer KG. Ta lojalność jest imponująca”.

Frank Kornmayer sam został uhonorowany za 25 lat pracy w firmie i wyraził pochwałę i podziękowanie jako zastępca przewodniczącego rady zakładowej: „Liczne jubileusze pokazują, że warto pracować w firmie Karl Knauer”. Godne uwagi jest również to, że jedenastu spośród uhonorowanych ukończyło już swoją edukację w firmie Karl Knauer. Pracownicy z wieloletnim stażem są potrzebni, aby przekazywać swoją wiedzę w celu skutecznego rozwoju firmy.

Pracownicy obchodzący jubileusz pracy w firmie::

10 lat: Kevin Meyle, Stephan Schwarz, Martin Isenmann, Carolin Späth, Cornelia Schwarz

20 lat: Martin Szojak, Michael Heizmann, Ralf Herrling, Sebastian Schöner, Alexander Herde

25 lat: Tanja Zimmermann, Dominik Pfaff, Frank Kornmayer, Martina Neumaier

30 lat: Hubert Moser, Heike Zimmermann

35 lat: Rita Schätzle, Arno Hug, Michael Gallus, Markus Brucher

40 lat: Alfons Klausmann, Eckhard Misof, Ludwig Schüle, Martina Bächle

45 lat: Martina Montemurro, Bernhard Lehmann, Richard Antritter, Willi Alender, Edwin Haas, Petra Mägdle

Jubileusze 10 i 20 lat
jpg (5 MB)
Jubileusze 25, 30 i 35 lat
jpg (5 MB)
Jubileusze 40 i 45 lat
jpg (5 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy