Zamknij

Szczególne opakowanie na Boże Narodzenie

Karl Knauer produkuje dla Geldermanna wyjątkowe opakowanie prezentowe

Podobnie jak w przeszłości, Karl Knauer – specjalista w zakresie opakowań ze Szwarcwaldu – po raz kolejny podjął się zaprojektowania i wykonania najnowszej odsłony opakowania ozdobnego dla marki Geldermann. Te szczególnie wyraziste pudełka składane można podziwiać w sklepach z napojami i artykułami spożywczymi – w wariantach Brut, Rosé i Classique.

Po pozytywnych reakcjach na odświeżony projekt opakowań ozdobnych w 2021 roku, opakowanie na rok 2022 powinno być jeszcze bardziej spektakularne.  Ale jak można sprawić, aby już tak szlachetne opakowanie prezentowe zyskało jeszcze więcej elegancji i wyjątkowości? „Oczywiście dużą zaletą był fakt, że już od wielu lat współpracujemy z firmą Geldermann”, wyjaśnia Thomas Schultheiß, który jako Key Account Manager w firmie Karl Knauer odpowiedzialny jest za obsługę klienta w zakresie opakowań ozdobnych. „Wiedzieliśmy od razu, jakie są oczekiwania specjalistów ds. marketingu w firmie Geldermann, gdy zobaczyliśmy nowe projekty”.

Imponujące tempo pracy

Dzięki doświadczeniom z poprzednich projektów, ale przede wszystkim dzięki intensywnej wymianie informacji na wszystkich etapach produkcji w firmie Karl Knauer – od przygotowania do druku, przez druk offsetowy, zespół zajmujący się narzędziami wspomagającymi w produkcji, aż po dział wycinania i klejenia – byliśmy w stanie w krótkim czasie zaprezentować klientowi pierwsze rozwiązania i próbki, które były już bardzo zbliżone do ostatecznej wersji. Najpierw konieczne było stworzenie i dopasowanie nowego jasnoniebieskiego, metalicznego odcienia dla wariantu szampana „Classique”, tak by harmonizował on z wprowadzonymi już na rynek różowymi i złotymi wersjami dla szampana „Rosé” i „Brut”. Aby wykonać nowy, wyrazisty wzór, druk trzech uszlachetnionych pudełek składanych odbywa się w dwóch etapach: najpierw nowy projekt dla każdego wariantu szampana drukowany jest na kartonie pokrytym srebrną folią, a następnie w drugim etapie druku nakładane jest częściowe lakierowanie UV, które podkreśla niektóre elementy wzoru na pudełku. Kropką nad i są wytłaczane na trzecim etapie produkcji bardzo subtelne złote linie oraz logo i napisy.

Maksymalna precyzja

Eksperci z firmy Karl Knauer zwracają uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal w całym procesie produkcyjnym, nie tylko na etapie uszlachetniania, gdzie efekt zależy od precyzyjnego umiejscowienia. „Nie pozostawiamy niczego przypadkowi, lecz w miarę możliwości planujemy wszystko dokładnie z wyprzedzeniem i monitorujemy cały proces, począwszy od pierwszej konsultacji aż po dostarczenie towaru” – wyjaśnia Thomas Schultheiß. „Tylko w ten sposób możemy sprostać naszym własnym standardom w zakresie jakości, ale także efektywności i zrównoważonego rozwoju”. Na przykład materiał na opakowania ozdobne dla marki Geldermann został zakupiony z wyprzedzeniem, aby uniknąć problemów związanych z łańcuchem dostaw. Dodatkowo, klienci korzystający z usług firmy Karl Knauer mają możliwość dostosowania liczby egzemplarzy do rzeczywistych potrzeb nawet tuż przed rozpoczęciem druku lub produkcji. Pozwala to unikać nadprodukcji, co prowadzi do oszczędności zasobów, takich jak materiały i energia. Firma Karl Knauer bardzo dba o zminimalizowanie zużycia materiałów, energii i czasu, nie oszczędza natomiast na komunikacji. Wynika to z faktu, że ten specjalista w zakresie opakowań postrzega ścisłą współpracę i nieustanne dostosowywanie się do potrzeb klientów jako kluczowe elementy sukcesu projektu. Dlatego zespół firmy Karl Knauer regularnie proaktywnie kontaktuje się z klientem, aby móc w odpowiednim czasie reagować na nowe sytuacje lub wymagania.

Kto chce samodzielnie wyrobić sobie opinię na temat opakowań ozdobnych dla trzech wariantów szampana, może je znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych lub w sklepach z napojami.

[Translate to Polnisch:] Karl Knauer produziert für Geldermann hochwertige Geschenkverpackung
Szczególne opakowanie na Boże Narodzenie
jpg (3 MB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy