Zamknij

To się opłaca: praktyki w firmie Karl Knauer

Nagroda dla druku i mediów 2023

 

W czasach, gdy firmom coraz trudniej jest zainteresować młodych ludzi praktykami zawodowymi, firma Karl Knauer – specjalista w dziedzinie opakowań – może cieszyć się dodatkowym argumentem przy wyborze kandydatów. A to dlatego, że ta mająca bogatą tradycję firma z Biberach została nominowana jako „Przedsiębiorstwo roku kształcące praktykantów” w konkursie Druck & Medien Awards 2023.

Każdego roku średnio 20 praktykantów i studentów rozpoczyna swoją ścieżkę zawodową w firmie Karl Knauer w badeńskim Biberach. Tak jak różni są młodzi mężczyźni i młode kobiety, tak zróżnicowane są profile zawodowe, w których są szkoleni. Na przykład na rok 2024 Karl Knauer przygotował dziesięć miejsc na praktyki na stanowiskach technicznych, trzy na stanowiskach handlowych i trzy w ramach dualnych programów studiów.

„Chcemy dać ludziom, którzy rozpoczynają u nas karierę, znacznie więcej niż tylko specjalistyczną wiedzę” – mówi Marco Manna, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Karl Knauer, opisując wymagania, jakie ta rodzinna firma stawia sobie przy tworzeniu programów praktyk. „Chodzi o to, aby dać im wszystko, czego potrzebują, aby mogli budować swoje życie na solidnych podstawach”. Dlatego na przykład praktykanci w Karl Knauer w ramach tygodnia wprowadzającego oprócz ustrukturyzowanego i zindywidualizowanego planu poznania wszystkich działów mają przydzielonego mentora. Dostają także wiele możliwości dalszego kształcenia się, uczestnictwa w seminariach i szkoleniach, a także otrzymują wsparcie w postaci ofert opieki zdrowotnej. W projektach zrównoważonego rozwoju prowadzonych przez praktykantów, za które w całości sami odpowiadają, szczególną uwagę zwraca się na samodzielność i odpowiedzialne działanie. A wszystko to oczywiście opłaca się obu stronom. Prawie wszyscy, którzy ukończyli praktykę w Karl Knauer, są przyjmowani jako stali pracownicy i rozpoczynają obiecującą karierę. Na przykład byli praktykanci zarządzają teraz działami wykrawania i klejenia czy działem księgowości finansowej.

Zdjęcie grupowe na Berufsinfomesse 2023
jpg (313 KB)
Newsletter: wiedzieć, co w trawie piszczy